Kvůli vzácnému opeřenci chystá zlínská zoo opět speciální ranní prohlídky

Foto: Archiv ZOO ZlínFoto: Archiv ZOO Zlín
Foto: Archiv ZOO Zlín
Co se děje 14. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už tuto sobotu 16. června budou mít zájemci možnost zavítat do zlínské zoo v brzkých ranních hodinách. Díky této mimořádné prohlídce mají lidé šanci spatřit vzácně chovaného kiviho, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Speciální procházky areálem zlínské zoo pořádala zahrada už loni a měly velký ohlas. Kromě toho, že mají lidé možnost prohlédnout si areál v netradiční době, získají také velkou šanci pozorovat kiviho. "Tohoto nelétavého novozélandského opeřence chováme jako první a jediná zoo v České republice. Expozici zoo otevřela vloni v červenci. Gery, jak se sameček kiviho jmenuje, je stále daleko aktivnější spíše v ranních hodinách. Pokud si tedy návštěvníci přivstanou, mají velmi vysokou šanci uvidět Geryho přímo v expozic," podotkla Bujáčková.

Pokladna v zooshopu u hlavního vstupu bude otevřena již od 6.00 hodin. "Po úhradě běžného vstupného si návštěvníci mohou vychutnat procházku probouzejícím se areálem zahrady a zůstat v zoo třeba až do odpoledne. Nejdříve však doporučujeme zamířit do australské oblasti za kivim. Od 6.30 do 8.30 hodin zde navíc bude k dispozici průvodce, který nabídne spoustu zajímavých informací nejen o Gerym," dodala Bujáčková.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam