Skauti, junáci či mladí turisté získají od kraje přes půl milionu korun

foto: Jiří Balátfoto: Jiří Balát
foto: Jiří Balát
Co se děje 16. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští radní schválili poskytnutí dotací v celkové výši 550 tisíc korun na 13 projektů pro obecně prospěšné společnosti a spolky zaměřené na mimoškolní aktivity mládeže. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí krajského úřadu Adéla Kousalová.

„Podpořili jsme ty, kdo mají ve své náplni tělovýchovu a sport, a přitom nemohou využít jiných krajských dotačních programů. Všem žadatelům, kteří splnili podmínky, jsme vyhověli. Dotace jsou určeny například na letní tábory, na vzdělávání a na činnost turistických či jiných zájmových oddílů mládeže, což je aktuální právě v době prázdnin," sdělil radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, zodpovědný za oblast mládeže a sportu.

Větší část finančních prostředků na tento program (70 procent) je uvolněna ze státního rozpočtu, zbývajících 30 procent pak dokrývá kraj. Jednotlivé dotace se pohybují v rozmezí od 16 do 59 tisíc korun.

Podpory se dočká například Salesiánský klub mládeže - Dům Ignáce Stuchlého Fryšták, Junák - český skaut Vsetín, Klub českých turistů Vsetín či Český červený kříž v Kroměříži a další organizace.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam