Zlínská dopravní společnost už připravila nové jízdní řády

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 20. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Se začátkem hlavních letních prázdnin se v městské dopravě ve Zlíně a Otrokovicích každoročně mění jízdní řády. Podle nových grafikonů budou jezdit vozidla MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice (DSZO) od soboty 30. června, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

„Je zapotřebí, aby se cestující před koncem června podívali na zastávkové jízdní řády nebo na internet a ověřili si, v jaké časové poloze bude jezdit jejich spoj po změně jízdních řádů. Odchylek může být celá řada, i když nedochází k žádné změně v linkovém vedení," upozornil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Změnám jízdních řádů předcházelo podrobné připomínkové řízení a vyhodnocování průzkumů. Dopravní společnost oslovovala velké zaměstnavatele, školy, úřadovny místních částí. Potom se pečlivě zvažovalo, které požadavky na změny lze zapracovat. „Nemůžeme zcela vyhovět každému individuálnímu návrhu. Jízdní řád by měl zohledňovat především potřeby větších skupin cestujících. Snažíme se o to. Musíme zajistit potřebnou kapacitu ve směrech, kde se přepravuje větší počet cestujících. Jde o to, aby se co nejvíce lidí ve Zlíně a Otrokovicích dostalo veřejnou dopravou co nejrychleji do míst, kam směřují, a aby naše nabídka obstála i v konkurenci individuální automobilové dopravy," uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň. Při konstrukci jízdních řádů je vždy věnována velká pozornost dojíždění za prací, do škol, dopravě do zdravotnických zařízení, nákupních center. Celkový objem výkonů trolejbusů a autobusů MHD zůstává přibližně na stejné úrovni jako u jízdního řádu 2017/2018.

Z konkrétních zlepšení proti dosavadnímu stavu lze zmínit například rozšíření přímého spojení několika spoji linky 2 ze Zlína na točnu Otrokovice-Štěrkoviště také během letního provozu. Cestující si na tuto nabídku přímého spojení zvykli a využívají ji. Intervaly mezi spoji na linkách by měly být více pravidelné než dosud. V některých případech by se měly zlepšit přestupní vazby mezi spoji různých linek. Denně přibudou tři přímé spoje mezi Kudlovem a Filmovými ateliéry. Přibude několik spojů do průmyslové zóny na východním okraji Zlína. Z historických důvodů a pro lepší orientaci návštěvníků Zlína, kteří hledají například hrob Tomáše Bati, bude změněn název zastávky Krematorium na Lesní hřbitov.

Již v těchto dnech si mohou cestující prohlédnout nové jízdní řády platné pro víkendové dny a pro prázdninový provoz na internetových stránkách dopravní společnosti. Několik dnů před koncem června se objeví nové jízdní řády také na zastávkách. Budou včas zapracovány rovněž do celostátních elektronických informačních systémů včetně jízdních řádů pro mobilní telefony.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam