Bystřice vydá novou poštovní známku, bude ji zdobit legendární ohýbaný nábytek

Foto: MěÚ Bystřice pod HostýnemFoto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem
Foto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem
Co se děje 20. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM - Na nádvoří zámku v Bystřici pod Hostýnem se v sobotu 23. června chystá slavnostní uvedení nové poštovní známky s motivy ohýbaného nábytku. Serveru Zlin.cz to uvedl bystřický místostarosta Pavel Malének.

Tradice výroby ohýbaného nábytku spojená s podnikatelskými aktivitami Thonetů patří neodmyslitelně k historii města. "Akce spojená se slavnostním uvedením nové poštovní známky se uskuteční v přízemí 2. nádvoří bystřického zámku od 9.00 do 12.00 hodin za účasti autorů, představitelů České pošty i firmy TON," upřesnil Malének. Dodal, že na místě bude otevřena příležitostná přepážka České pošty s nabídkou známek, aršíků, FDC-obálek a možností získat otisk speciálního razítka.

Česká pošta vydá novou známku v rámci edičního tématu Naše vynálezy – ohýbaný nábytek dne 20. června 2018. Autorem je výtvarník Pavel Sivko. Známka s vyobrazením čtyř židlí z produkce firmy Thonet má nominální hodnotu 19 korun. Obálky prvního dne vydání (FDC) budou vyzdobeny krásnými ryteckými miniaturami z dílny rytce Bohumila Šneidra.

V minulosti uváděla Bystřice pod Hostýnem také dvě známky s tématikou Sv. Hostýna. Obě akce měly, zejména u filatelistické veřejnosti, velký ohlas.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam