Zámek Holešov otevřel výstavu Bzzukot o životě ve včelím úlu

Ilustrační foto (Foto: MKS Holešov)Ilustrační foto (Foto: MKS Holešov)
Ilustrační foto (Foto: MKS Holešov)
Co se děje 24. 6. 2018 | Autor: Frolová Irena

HOLEŠOV - Zámek Holešov otevřel interaktivní výstavu pro malé i velké Bzzukot. Hravou formou představuje svět včelího společenství a cílí především na rodiny s dětmi, informovala server Zlin.cz Dana Podhajská z městského kulturního střediska.

Výstava, která je otevřena od 22. června do 15. září, pojímá všechny aspekty života tohoto hmyzu v jejich společenství. Důraz je přitom kladený právě na souhru a spolupráci návštěvníka s výstavním prostorem, ve kterém je všechno dovoleno.

Především malí návštěvníci si letos v létě na holešovském zámku mohou vyzkoušet, jaké je to stát se včelou v květinovém poli, sbírat pyl nebo starat se o larvičky jako včelí chůva. Připraveny budou také doprovodné edukativní exponáty a aktivity, například třídění larev a starání se o ně podle jejich budoucí role ve včelí komunitě. Tento hlavní prvek doplní další, které návštěvníkům vysvětlí, jak funguje hmyzí kolonie. K dispozici bude také videomikroskop pro pozorování včelích vzorků, prosvícený stůl pro kreslení včel, k vyzkoušení včelařské vybavení, skutečný včelí úl, hry a skládačky vysvětlující životní cyklus včel, včelí fyziologii a vztahy mezi včelami a životním prostředím.

V hravé části si návštěvníci zkusí různé role, které mohou včely v úlu mít a vyrábět med. Této části expozice přitom bude dominovat velký hravý úl - kopulová struktura z šestiúhelníkových krabic, ze kterých lze sestavit plástev.

Další zajímavostí bude doprovodný 3D fotoateliér Letíme vysoko! Jeden ze sálů proměnili organizátoři výstavy v obří ateliér, ve kterém se děti mohou fotografovat ve filmových kostýmech, například jako Harry Potter.
Ve spolupráci s místními včelaři přidali autoři výstavy do zámeckých prostor také expozici o včelařství. K vidění bude současný i dobový úl, medomet a dalších nástroje, které včelař k chovu včel potřebuje.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam