Žalman bude v Popovicích i v novém dokumentu ve Hvězdě

Ilustrační foto (Foto: MKUH)Ilustrační foto (Foto: MKUH)
Ilustrační foto (Foto: MKUH)
Co se děje 25. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Příznivcům folkového písničkáře Pavla Žalmana Lohonky nabídne uherskohradišťské kino Hvězda projekci inscenovaného dokumentu. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí městských kin Jaromír Orel.

V úterý 26. 6. od 19 hodin, tedy pouhé čtyři dny po Žalmanově koncertu v popovické Bukovině, projekci inscenovaného dokumentu Žalman aneb Naslouchám tichu Země. "Film přináší uhrančivý příběh muže, který ve stovkách svých písniček dokázal vybudovat svět, v němž je spoustě lidí dobře. Díky několika filmově propojeným příběhům diváci zjistí, jak a proč se jím stal," přiblížil snímek Orel.

Žalman byl a je vůdčí postavou několika významných českých folkových souborů, velmi známé je jeho působení v legendární jihočeské folkové kapele Minnesengři, jejíž součástí byl od roku 1969 až do roku 1985. Spolupracoval i s další významnou jihočeskou folkovou skupinou Nezmaři či pardubickou skupinou Stopa (Spojených trampských osad Pardubice). Od roku 1982 do současnosti působí ve své vlastní hudební formaci s názvem Žalman & spol.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam