Přípravy na Letní filmovou školu v Hradišti vrcholí

Letní filmová škola v Uherském Hradišti (Foto: MěÚ Uherské Hradiště)Letní filmová škola v Uherském Hradišti (Foto: MěÚ Uherské Hradiště)
Letní filmová škola v Uherském Hradišti (Foto: MěÚ Uherské Hradiště)
Kultura 29. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Pouhý měsíc zbývá do zahájení Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Přípravy na 44. ročník filmové přehlídky tak doslova vrcholí, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Pášma.

Letní filmovou školou Uherské Hradiště tentokrát ožije v termínu 27. července až 5. srpna. Festival letos očekává vzácné hosty. Z Velké Británie přijede jeden z nejslavnějších evropských režisérů, vítěz Zlaté palmy z Cannes, Zlatého lva z Benátek a držitel Řádu britského impéria Mike Leigh. Zástupkyní české kinematografie bude herečka Iva Janžurová. Oba umělci převezmou v Uherském Hradišti Výroční cenu Asociace českých filmových klubů.

V letošním roce byla připravena nová programová koncepce, jejímž záměrem bylo zjednodušení struktury festivalu k větší srozumitelnosti a atraktivitě. Výsledkem jsou čtyři základní bloky, které jednoznačně ilustrují dramaturgické směřování festivalu, vycházejí z minulosti a reprezentují budoucnost. Těmito bloky jsou – Historie, Současnost, Česko/Slovennsko a Hosté. Každý z těchto bloků je provázán s odborným programem a každý obsahuje jasně definované programové sekce. Program festivalu by měl být nový, svěží, logický a čitelný. Cílem je, aby si v něm divák našel svůj blok, svoji sekci i svůj film.

Nejen pro obyvatele Uherského Hradiště budou jistě velkým zážitkem úvodní a závěrečný koncert (D. Koller a B. Poláková), ale i dvě představení souboru Cirk La Putyka, který se věnuje žánru „nový cirkus" a který v srdci Slovácka vystoupí vůbec poprvé.

„Letní filmová škola je pro město Uherské Hradiště výtečnou značkou a dělá nám skvělou reklamu. Cením si toho, že v Hradišti máme festival, na který přijíždějí filmoví odborníci a tvůrci z celého světa. Stejně tak se na ni sjíždějí návštěvníci a fanoušci z celé republiky i okolních států. A nejvíc mě těší, že se rok od roku rozšiřuje doprovodný program pro Hradišťany. Večer se prostě vypraví na film, koncert nebo divadlo na náměstí či do parku nebo si jen tak užívají pohodové atmosféry festivalu," uvedl Stanislav Blaha, starosta města Uherského Hradiště.

Město Uherské Hradiště je hlavním partnerem Letní filmové školy. Festivalu přispívá jak finančně (letos 2,5 milionu korun), tak jej také podporuje tím, aby celá přehlídka měla ve městě odpovídající zázemí a servis. Město umožňuje užívat AČFK každoročně v době konání filmové školy sály či prostory vhodné pro promítání filmů, prostory určené pro organizační zajištění filmové školy a technická zařízení. Také umožňuje bezplatně (mimo provozní náklady) ubytování pro účastníky filmové školy ve stanech na zelených plochách města, poskytuje ubytování pro účastníky filmové školy v tělocvičnách a třídách základních škol.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam