ME v silniční cyklistice přivede do Zlína asi 600 závodníků ze 40 evropských zemí

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
Co se děje 11. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V sobotu 14. a v neděli 15. července bude Zlín hostit mistrovství Evropy v silniční cyklistice v kategoriích juniorů, juniorek, a mužů a žen do 23 let. Evropský šampionát zapadá do oslav 100 let od vzniku Československa a očekává se účast zhruba 600 závodníků ze 40 zemí Evropy, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Start a cíl závodu bude v ulici Štefánikova před budovou Univerzity Tomáše Bati, kde bude i samotné centrum a zázemí významného sportovního podniku. Vyroste zde také pódium se světelnou obrazovkou a rovněž se zde uskuteční vyhlášení vítězů čtyř jednotlivých závodů.

„Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů bude vedle Barum rally a Festivalového půlmaratonu dalším sportovním podnikem, který zásadním způsobem zasáhne do organizace dopravy ve městě. Jsme však připraveni nasadit odpovídající počet strážníků i technických prostředků tak, aby byla zajištěna bezpečnost závodníků i přihlížejících," řekl k šampionátu ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

Mistrovství si tak po oba soutěžní dny vyžádá úplné uzavírky některých ulic nebo celých místních částí. Během závodu se nebude možné dostat automobilem do velké části Kudlova, Jaroslavic nebo Lesní čtvrti, rozsáhlé změny organizace silničního provozu pocítí motoristé také v centru města. Omezení se kromě tranzitní i místní dopravy dotknou také provozu linek městské hromadné dopravy.

Městská policie Zlín v této souvislosti doporučuje obyvatelům Zlína, aby se s předstihem seznámili s plánovaným dopravním omezením a dbali pokynů pořadatelů, strážníků i policistů. Po dobu víkendových závodů bude dispozici i speciální telefonní linka číslo 778 400 300, na kterou se mohou občané obrátit v případě svých potřeb.

„Při akci tohoto rozsahu budeme úzce spolupracovat také s republikovou policií. Naši strážníci tak budou společně s policisty a pořadateli dohlížet na určených místech na respektování dopravního značení a taktéž přímo na trati doprovodí samotné závodníky," dodal Milan Kladníček.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam