Tradiční Letní iluze doplní i řezbářské plastiky a výstava nejznámějších staveb v kraji

Letní iluze (Foto: MKS Holešov)Letní iluze (Foto: MKS Holešov)
Letní iluze (Foto: MKS Holešov)
Kultura 12. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Tradiční souhrnná výstava obrazů, grafik, plastik, užitého umění a fotografií nejen holešovských výtvarníků Letní iluze je k vidění v Zámecké galerii v Holešově. Serveru Zlin.cz to oznámil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Holešov se po roce opět setká s díly malířů, grafiků, fotografů a sochařů, kteří svá díla tvoří pouze pro potěšení své i svých přátel. Letní iluze se přitom každoročně těší velké pozornosti vystavujících i návštěvníků právě proto, že poskytují příležitost umělecky se vyjádřit a svou práci prezentovat. "Představují pestrou nabídku umění od trojrozměrných exponátů ze skla, keramiky a kovu, přes grafiku, fotografie a malbu," upřesnila mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

Současně bude na chodbách zámku otevřena výstava plastik řezbáře Jaromíra Šimáka z Újezdu u Valašských Klobouk a výstava nejvýznamnějších staveb v kraji. Představuje stavby, které na území Zlínského kraje vznikly v letech 1918 - 2018. Na panelech budou k vidění texty a fotografie přibližující nejen ikonické stavby moderní architektury, ale i méně známé budovy, například Státní banka ve Vsetíně, Městská spořitelna v Uherském Hradišti a bývalý okresní úřad v Kroměříži. Díla posledního desetiletí zastupuje Kulturní a univerzitní centrum Zlín.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam