KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Zlínský zámek ožije Svatoanenskou slavností, v Napajedlech budou vonět francouzské speciality

foto: kk Napajedlafoto: kk Napajedla
foto: kk Napajedla
Co se děje 23. 7. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ –  Zajímavá setkání, plno nevšedních zážitků. I to v tomto týdnu nabízí Zlínský kraj. A příroda si připravila na pátek jedno překvapení. Úplné zatmění měsíce.

Ester Geislerová a Milan Mazúra mají v Galerii Kabinet T. ve Zlíně výstavu s názvem Tekutá mateřská láska. Prostřednictvím specifické videoinstalace pracují oba umělci s filmovými nuancemi a různými formami narušování pohyblivého obrazu. Výstavu lze vidět až do pátku 27. července.

Jan Kryl. Přijde vám to jméno povědomé? Jde skutečně o bratra Karla Kryla, který vystoupí ve středu 25. července v Hvězdárně Uherský Brod. Návštěvníci koncertu se mohou těšit zejména na slavné písně jeho bratra Karla. Koncert začne v 20.00, v případě deště se akce uskuteční v Domu kultury.

V pátek 27. července bude od 16 hodin patřit Sportovní areál Rybníček ve Starém Městě u Uherského Hradiště akci Rodinné hradohraní. „Návštěvníci se mohou těšit na vodní radovánky, kyblíčky a lopatky s sebou,“ doplnil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

V pátek bude možné také pozorovat úplné zatmění měsíce. Tuto nevšední podívanou můžete včetně odborného výkladu zažít také na hradě Lukov.

Pokud jste milovníky country, pak se vydejte do lázní Leopoldov Buchlovice na Uherskohradišťsku, kde se bude konat Country večer. Ten startuje v 19.00. 

V Tlumačově na Zlínsku pořádají v sobotu od 13.00 pivní slavnosti. Jejich součástí bude i 2. ročník setkání heligonkářů.

A ve stejný den ožije zámek ve Zlíně Svatoanenskou slavností baronky Hauptové. „Po více než sto letech obnovená tradice bude opět jednodenním festivalem hudby a mluveného slova. Po celou dobu slavnosti budou také otevřeny všechny zámecké výstavy a expozice. Návštěvníky čekají jednotlivé koncerty i divadelní představení,“ přiblížil další neméně zajímavou akci Zdeněk Urbanovský.

Milovníci dobrých francouzských vín, moučníků i rumů by si mohli v sobotu přijít na své, pokud se vydají do Café Klášter v Napajedlech. Tam od 16.00 vypukne akce Bon Voyage aneb Francouzskou party. „Těšit se lze na mini degustaci rumů včetně několika francouzských. Pro milovníky dobrého jídla a pití bude připravena nabídka francouzských vín, fondue a klasiky francouzských moučníků - palačinky - Crêpes Suzette,“ navnadil dále Urbanovský.

Neděle 29. července bude posledním dnem, kdy bude možné si prohlédnout v hale Vincentka v Luhačovicích výstavu fotografií Muž tří tváří. Věnována je Vilému Veverkovi, hobojistovi, fotografu a horolezci.

Od 1. do 5. srpna se můžete těšit na výstavu Zahrada Věžky Léto 2018. „Ve Věžkách u Kroměříže bude v tradičním areálu místního zámeckého parku možnost nejen obdivovat a nakupovat rostliny, zahrádkářské potřeby, ale také se denně bavit pestrým programem, v němž nescházejí mj. vystoupení známých dechových hudeb či koncert Standy Hložka a Hallo Bandu,“ doplnil ještě Urbanovský.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam