Rožnov rekonstruuje v Tesle komunikaci, přidá parkovací místa

foto: město Rožnovfoto: město Rožnov
foto: město Rožnov
Co se děje 9. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Zrekonstruovaná komunikace a nová parkovací místa budou v průmyslovém areálu Tesla v Rožnově pod Radhoštěm. Soukromá firma tam opravila kanalizační šachty, silnici a parkování má na starosti město, řekl serveru Zlin.cz mluvčí radnice Tomáš Gross.

Práce začaly od vjezdu ze silnice I/35 v těchto dnech. „Průjezd průmyslovým areálem v těchto místech byl dlouhou dobu negativně ovlivněný stavem komunikace kvůli propadlým kanalizačním šachtám,“ uvedl Gross.

Město však vlastní jen cestu. „Šachty nejsou na rozdíl od samotné cesty ve vlastnictví města, ale soukromého subjektu. Na základě jednání s majitelem a správcem se nám podařily dohodnout potřebné opravy, takže vlastník šachet investoval do jejich oprav s tím, že provedl i další drobné opravy. Město nyní pokračuje opravou povrchu komunikace,“ řekl starosta Rožnova Radim Holiš.

Práce přinesou i další výhody. „Nově opravená komunikace umožní jezdit více středem, a na krajích tak vzniknou další parkovací místa, která průmyslový areál velmi potřebuje. Reálně počítáme se vznikem minimálně třiceti nových parkovacích míst,“ doplnil Holiš.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam