Letošní akce Živého Zlína mají rekordní počet návštěvníků

foto: MěU Zlínfoto: MěU Zlín
foto: MěU Zlín
Co se děje 16. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Sousedské besedování, Pohádkování, Po Letné s paní Baťovou, Živé nedělní koncerty před zámkem a mnohé další. Letošní program Živého Zlína už nabídl téměř padesát akcí ve veřejném prostoru města, informovala server Zlin.cz za pořadatele Živého Zlína Jana Kubáčková.

A jde vidět, že směr, jakým se projekt ubírá, je obyvatelům města bez rozdílu věku sympatický.

"Živý Zlín neděláme jenom pro lidi, ale děláme ho s nimi. Reakce na cokoliv co uděláte ve veřejném prostoru je okamžitá a velmi upřímná. Snažíme se očekávání naplňovat, mluvit o tom, co by se lidem líbilo přímo s nimi a občas i experimentovat a přinášet zcela nové věci - jako tomu bylo s komorními koncerty," prozradili recept na úspěšnost pořadatelé. „Když jsme se před pár roky rozhodli začít s projektem, který bude nabízet lidem zdarma zajímavé akce, ani jsme netušili, že bude tak oblíbený a tolik se rozroste. Chci moc poděkovat všem, kteří dnešní Živý Zlín pořádají, a také všem lidem, že na tyto akce chodí," vzkázal primátor Miroslav Adámek.

Některé akce vznikají přímo pod taktovkou týmu Živého Zlína, jiné akce jsou z tohoto projektu financovány a podpořeny poskytnutím vybavení na akci, propagaci a podobně. "Z čeho mám radost je to, že úspěšně tvoříme platformu pro setkávání lidí, komunit i pořadatelů, umělců a sportovců, že lidé zažívají věci společně, baví se, učí, vnímají umění ve veřejném prostoru," řekla Jana Kubáčová z Živého Zlína.
Projekt Živý Zlín letos funguje už pátým rokem, dříve jste ho mohli znát pod názvem Živé náměstí a Živé (nejen) náměstí. Jedná se o projekt financovaný městem, program nyní garantuje a organizačně zaštiťuje

Městské divadlo Zlín. Absolutní návštěvnický rekord letos drží akce pro rodiny s názvem Pohádkování, která do parku Komenského přilákala více než čtyři tisíce návštěvníků. Obdobný úspěch slavilo Sousedské besedování, které formou workshopů, dílen, gastrozážitků a dalších aktivit prezentuje komunity instituce i nadšence se vztahem k městu.

V září Živý Zlín připravil s dalšími partnery pro veřejnost oblíbený Lampionový průvod podél Dřevnice, nově zážitkovou akci Běž!Běž! v parku Komenského, další ročník Žijeme středověkem s Inspirací Zlín, Dny architektury se spolkem aArchitektura, či Kloboukový den.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam