Rakouská cestovka zahájila na Velehradě cestování po Evropě

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Co se děje 19. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

VELEHRAD – Autobusové poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech Evropy jsou jednou z nabídek cestovní kanceláře Sabtours z rakouského Welsu. Server Zlin.cz o tom informovala Yvette Polasek, ředitelka kanceláře.

Pro letošní podzim cestovní kancelář pořídila zcela nové autobusy, jeden z nich se na vůbec první cestu vydal na Moravu a na evropských silnicích bude několik let propagovat Českou republiku.

"Vyjednali jsme s vedením Sabtours, že nový autobus bude vyzdoben motivy České republiky. Na nabídku pozitivně reagovaly moravské centrály cestovního ruchu z Jižní a z Východní Moravy. Díky sdružení prostředků na propagaci ČR jsou boční strany autobusu polepeny obrázkem jihomoravských vinic a motivem kroměřížské Květné zahrady. Sabtours velmi dbá na to, aby svým klientům nabízela programy plné autentických zážitků, proto vůbec první jízda nového autobusu je směřována právě na Moravu, ale autobus bude jezdit do desítky dalších evropských zemí," vysvětlila Yvette Polášek, ředitelka zastoupení CzechTourism ve Vídni.

Autobus na svou první cestu vyjel pátek 17. srpna 2018 z města Wels. V třídenním programu rakouští turisté poznají atraktivity Strážnice, Modré, Velehradu, Kroměříže, Rožnova pod Radhoštěm, Olomouce a Brna.
Velehrad byl nejen jedním z turistických cílů zájezdu, ale také místem, kde proběhlo slavnostní uvedení autobusu do provozu. Spolu s rakouskými turisty a zástupci cestovní kanceláře Sabtours se ho zúčastnili členka Rady Zlínského kraje Michaela Blahové, ředitelka Zahraničního zastoupení CzechTourism v Rakousku Yvette Polášek, místostarostka Velehradu Jana Březinová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Petra Psotková a duchovní správce velehradské farnosti Petr Přádka.

"Vedení Sabtours si velmi přálo, aby se této první cestě dostalo požehnání právě na Velehradě, který je v Rakousku vnímán jako jedno z nejvýznamnějších evropských poutních míst. Vždyť je to jeden z pouhých sedmi chrámů světa, které odměnil papež Jan Pavel II. Zlatou růží a navíc neschází v žádném itineráři cestovní kanceláře směřujícím na Moravu. Je skvělé, že zde máme podporu regionální a místní samosprávy," dodala Polášek.

V I. pololetí tohoto roku počet rakouských turistů, kteří přijeli do Zlínského kraje a strávili zde nejméně jednu noc, meziročně vzrostl o pět procent (přijelo 2 867 turistů), ale snížil se počet přenocování o cca 12 procent - je to způsobeno zejména nižší návštěvností lázní. Rakouští turisté jsou po Slovácích, Němcích a Polácích na čtvrtém místě mezi zahraničními návštěvníky Zlínského kraje.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam