Karlovský gastrofestival se blíží: rezervujte si včas jeho galavečeře

Komerční sdělení 27. 8. 2018 | Zdroj: Martina Žáčková

Již podesáté budou Velké Karlovice hostit Karlovský gastrofestival. Jubilejní ročník se uskuteční 6. a 7. října, opět i se speciálním michelinským hostem, který připraví degustační menu ve Spa hotelu Lanterna, a také originální galavečeří na počest 100. výročí založení republiky. 

„Letos poprvé k nám zavítá šéfkuchař oceněný nikoli „jen“ jednou, ale hned dvěma michelinskými hvězdami, Francouz Nicolas Decherchi, jenž vede restauraci Paloma v Mougins nedaleko Cannes a od roku 2017 také stejnojmennou restauraci v Průhonicích u Prahy. Již jedna hvězda je oceněním mimořádné úrovně a kvality restaurace. Dvě a tři ji řadí na vrchol. Šéfkuchaři Decherchimu se první hvězdu pro francouzskou Palomu podařilo získat již půl roku po otevření, druhou přidal hned o dva roky později, což je unikát. Gurmáni mohou jeho speciality zakusit při Michelinské galavečeři a Michelinském obědě,“ láká Tomáš Blabla, ředitel Karlovského gastrofestivalu a současně pořádajícího Resortu Valachy.

Další příležitostí pro setkání se zážitkovou gastronomií bude v pátek 5. října galavečeře První republika od týmu Spa hotelu Lanterna. „Při příležitosti letošního 100. výročí založení republiky chceme lidem připomenout gastronomii té doby. Menu bude servírováno i s průvodním slovem gastro odborníka, vína k menu byla stylově vybrána ve vinařstvích Masaryk a Beneš a symbolická je i cena - 1918 korun,“ dodal Tomáš Blabla.

Na závěr gastrofestivalu se v neděli 7. října uskuteční ještě degustační večer s vinařstvím Kadrnka.
Více informací: www.karlovskygastrofestival.cz.

Karlovský gastrofestival

nabízí ochutnávky (nejen) valašských specialit u hotelů, penzionů a hospůdek v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích. Vstup je tradičně zdarma. Mezi gastro zastávkami návštěvníky přepravuje vláček, autobus a koňský povoz. Součástí je i farmářský trh, soutěže o nejlepší frgál a klobásu, řemeslný jarmark, posezení s muzikami, barmanské večery, kuchařské show či frgálová manufaktura. To vše doplňují galavečeře ve Spa hotelu Lanterna.
Ideální příležitost užít si Karlovský gastrofestival bez spěchu a s následnou relaxací je cenově zvýhodněný pobyt Relaxační neděle z neděle na pondělí v hotelech Lanterna a Horal.


 

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam