Dvojka kandidátky Pirátů sprejoval po fasádách. Už není ani členem

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Co se děje 13. 9. 2018 | Autor: Redakce

ZLÍN – Chtěl se podílet na řízení města, místo toho má teď z ostudy kabát a na krku možná i soud. Řeč je o dvojce Pirátů Jakubovi Stacke. Jak se totiž ukázalo, devětadvacetiletý mladík ve Zlíně posprejoval několik domů. Nyní ho prošetřuje kriminálka. Na případ jako první upozornil Zlínský deník.

Zlínská policie nejprve uveřejnila zprávu, v níž žádala o ztotožnění mladíka, který sprejuje po fasádách domů. „V průběhu letních měsíců ozdobil za pomoci spreje svým charakteristickým nápisem desítky budov ve Zlíně a způsobil tím majitelům budov několikatisícovou škodu. Posledním z jeho hrdinských kousků je posprejování fasády budovy bývalého hotelu ve Zlíně, tentokrát použil k jejímu zkrášlení červenou barvu. Majiteli této budovy, na níž byla v letošním roce zrekonstruovaná fasáda, způsobil škodu za sedmačtyřicet tisíc korun,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Několik lidí na fotce poznali právě dvojku zlínské kandidátky Pirátů Jakuba Stackeho a poznal se na nich i sám pachatel. Ten se krátce po zveřejnění výzvy sám na policii přihlásil. A krátce nato z kandidátky sám odstoupil. „Nerad bych skrze svou osobu poškodil schopné a pracovité lidi na pirátské kandidátce. Nikdo z nich o mých nerozvážných aktivitách nevěděl a mrzí mě, že jsem své přátele vystavil takovým nepříjemnostem,” uvedl na webu zlínských Pirátů Stacke. Sám se rovněž zavázal, že uhradí vzniklé škody a vlastními silami zničený majetek opraví.

Stacke už zároveň není ani členem České pirátské strany, která prý jakoukoliv trestnou činnost zásadně odsuzuje. „Děkuji Jakubovi, že se k činu takto důstojně postavil. Během přípravy kampaně přispěl řadou věcí. Každý si však za své jednání nese následky a musí chápat, že podobné osobní selhání nesmí být s Piráty spojováno,” komentoval lídr zlínské kandidátky Jiří Jaroš.

Mladému muži nyní hrozí až roční vězení.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam