Teplárna Otrokovice bude čistit kotel, zvýší se hlučnost

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 14. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Teplárna Otrokovice bude příští týden čistit kotel, u kterého provedla opatření ke snížení emisí oxidu dusíku. V době čištění může být v okolí teplárny zvýšená hlučnost, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí teplárny Jana Burešová.

Opatření ke snížení emisí se uskutečnila v uplynulých měsících. „Aby mohla být technologie znovu uvedena do provozu, musí se vyčistit takzvanými profuky,“ objasnila Burešová.

Profuky jsou v plánu od pondělí 17. září do pátku 21. září na kotli K4. „Jsou nutné z důvodu odstranění cizích předmětů a vyčištění kotle po provedené ekologizaci. Profuky se budou provádět v době mezi 7.00 až 10.00,“ informovala Burešová.

Během dne se podle ní udělá vždy jeden profuk, a to po dobu nejvýše 30 minut. „V této době může dojít ke zvýšení hladiny hluku v okolí teplárny. Hygienický limit nebude překročen a pro maximální snížení hlučnosti se vždy použije tlumič. Za případnou zvýšenou hlukovou zátěž se teplárna omlouvá, ale kromě využití tlumičů není možné hluk jinými technickými prostředky omezit,“ řekla mluvčí.

Díky velkým investicím se v posledních letech podařilo zásadně snížit podíl otrokovické teplárny na znečišťování ovzduší. „Množství oxidu siřičitého se snížilo o 80 procent a emise oxidů dusíku klesly na polovinu. Stávající ekologická opatření přispějí k dalšímu významnému snížení emisí,“ doplnila Burešová.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam