Sestry budou ve Zlíně diskutovat o novinkách v oblasti zažívacího traktu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 14. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Na 50 sester z celé Moravy se v pátek sjede do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně na gastroenterologickou konferenci. Budou se bavit o novinkách v oblasti zažívacího traktu a podobně, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Konference se koná po páté. „Sestry se seznámí s novinkami v oblasti zažívacího traktu, s problematickou gastroenterologických onemocnění nebo s novými endoskopickými metodami,“ vyjmenovala Lipovská.

Akci pořádá Centrum digestivní endoskopie Interního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a Česká asociace sester. „Naší konference se každoročně účastní nejen sestry z nemocnic, ale i z privátních ambulancí. Přednášet budou odborníci z celé České republiky, lékaři i sestry,“ uvedla jedna z organizátorek Marcela Gabrielová, staniční sestra interního oddělení zlínské nemocnice.

Účastníci konference budou diskutovat také o celiakii, o významu nutriční podpory v průběhu onkologické léčby, o vyšetřovacích metodách souvisejících se zažívacím traktem a mnoha dalších tématech.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam