Zlínské divadlo zve na divokou pánskou jízdu

Ilustrační foto (Foto: Městské divadlo Zlín)Ilustrační foto (Foto: Městské divadlo Zlín)
Ilustrační foto (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 19. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Městské divadlo Zlín chystá na sobotu 22. září premiéru nové komedie Testosteron. Půjde o divokou pánskou jízdu, protože na jevišti se neobjeví jediná žena, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Zatímco se v ostré situační komedii Testosteron na jevišti žádná žena neobjeví, v hledišti se naopak dá očekávat jejich převaha. „Diváci budou svědky toho, jak se sedm mužů snaží dobrat podstaty žen i vlastní mužské přirozenosti," prozradil umělecký šéf zlínského divadla a režisér Patrik Lančarič.

Inscenace je velkou komediální hereckou příležitostí pro Marka Příkazkého, Zdeňka Julinu, Matěje Štrunce, Josefa Kollera, Pavla Vacka, Radovana Krále a Jana Leflíka. Autorem hudby je Tomáš David. „Myslím, že tu hru budou milovat hlavně ženy. Vždyť která by nechtěla vědět, co si muži opravdu o ženách myslí?" řekl Lančarič.

Hra Testosteron polského scenáristu, režiséra, producenta, dramatika a novináře Andrzeje Saramonowicze proslavila takřka ze dne na den. V zemích, kde se uváděla (Polsko, Slovensko, Bulharsko, Estonsko, Turecko), byla považována za komediální událost sezony a na repertoáru divadel se držela (mnohde stále drží) několik let. „Napsal jsem komedii, ale chtěl jsem hovořit o něčem vážném: jak těžké je být člověkem, když jste muž. Jak těžké je vymáčknout ze sebe cokoliv duchovního, když jste předurčeni biologickými mechanismy," napsal o svém textu Saramonowicz.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam