Berdych mladší ukončil tenisovou sezónu, starší nazdobil lázeňskou v Luhačovicích

Foto: Jan SalačFoto: Jan Salač
Foto: Jan Salač
Sport 20. 9. 2018 | Autor: Jan Čada

LUHAČOVICE - Zatímco náš elitní tenista Tomáš Berdych oznámil po zdravotních trablech konec sezóny, jeho otec Martin řádí jako zamlada. Však taky mladý duchem je tisíciprocentně a ani po šedesátce nepolevuje ve výborných výkonech na kurtech. Společně s kamarádem, lékařem Martinem Liberdou, vyhráli turnaj značky par excellence pořádaný Lázněmi Luhačovice a.s.

Ve finále sehraná dvojice po málo vydařeném úvodu předvedla dokonalý obrat, ze stavu 0:3 a 0:40 nakonec Martinové udolali dvojici Petr Sládek - Pavel Křenek 6:4. 

"Tak dokonale připravený turnaj s úžasným zázemím jsem už opravdu velice dlouho neviděl," chválil sportovní i společenskou část klání Martin Berdych.

Ještě spokojenější byl po vítězství jeho parťák, vyhlášený specialista gastroenterolog  valašskomeziříčské nemocnice Martin Liberda.

"Opravdu paráda, výborná sportovní úroveň, kvalitní kurty, dařilo se nám, když bude možnost, rád se sem podívám znovu."

"Příležitost jistě mít bude, už proto, že cenou za prvenství je prodloužený víkendový pobyt v našem špičkovém hotelu Alexandria," objasnil ředitel turnaje Dalibor Chrastina, který celou organizaci zvládl se spolupracovníky včetně dalších akcí v rámci vrcholících Dnů Slovenské kultury na podtrženou jedničku.

"Tohle byla nejhezčí tenisová akce, kterou jsem absolvovala, a to už mám na kurtech zkušenosti přebohaté," ocenila setkání přátel a obchodních partnerů Lázní Luhačovice a.s. i Marie Retková, dlouholetá programová hlasatelka České televize a dnes úspěšná moderátorka Českého rozhlasu.

Za partnera jí los určil bojovného Bohumila Páníka, dnes trenéra fotbalistů Baníku Ostrava. "Maruška hrála výborně, jsme stejný ročník narození, jenže ona je o deset let mladší," rozesmál okolí.

Vydařené setkání pokračovalo na koncertě předních slovenských umělců, ten tenisový ocenil i jeden z aktivních hráčů, generální ředitel Lázní Luhačovice a.s. Eduard Bláha. "Byli jste skvělí, za rok na šestém ročníku zase na viděnou," loučil se.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam