Magdalena Kožená vystoupí ve Zlíně

foto: fmb.czfoto: fmb.cz
foto: fmb.cz
Kultura 28. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Světově proslulá mezzosopranistka Magdalena Kožená vystoupí ve středu ve Velkém sále Kongresového centra ve Zlíně. Provede programem sestaveným z dramatických scén slavných ženských hrdinek, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dagmar Garguláková.

Koncert začne v 19.00. „Největší hvězda festivalu Harmonia Moraviae 2018 Magdalena Kožená vystoupí za doprovodu souboru Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse,“ informovala Garguláková.

Podle ní dramatické osudy žen inspirovaly umělce už od starověku. „Příběhy plné vášně, lásky, žalu, ale i vzdoru, radosti a odhodlání se staly předmětem uměleckého ztvárnění jak v literatuře, tak i ve výtvarném umění či hudbě. Magdalena Kožená bude průvodkyní Zahradou nářků v programu sestaveném z dramatických scén slavných ženských hrdinek jako je Armida nebo Ariadna, ale i méně známých příběhů oddané lásky, jakým je vyprávění nymfy Ero,“ přiblížila Garguláková.

Hudbu italských kantát Georga Friedricha Händela doplní díla jeho benátských a nepolských současníků, jako je například Leonardo Leo, Domenico Sarri, Leonardo Vinci nebo Benedetto Marcello.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam