Černý pátek na trávníku i na ledě

Foto: Zlín Press Jiří ZaňátFoto: Zlín Press Jiří Zaňát
Foto: Zlín Press Jiří Zaňát
Sport 5. 10. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Ani bod a to jich ve hře bylo hned šest. Fotbalisté Zlína podlehli Liberci 0:1, hokejisté Plzni 3:5. Smutek zavládl prakticky ve stejném čase pár minut před osmou hodinou večerní.

Oba kluby tentokrát nenašly dohodu, a tak se hrálo ve stejný čas. Kouzelné je, že fotbalisté nahlásili 3 182 diváky, hokejisté 3 181, tedy o jediného méně.

Jinak veselosti pramálo, Berani sice dokázali zpočátku otočit skóre na 2:1 ve svůj prospěch, pak snížit na 3:4, ale v samém závěru hráli v oslabení a rozhodující gól dostali při power play za rovnovážného stavu hráčů v poli. Jen jaksi chyběl brankář...

Brankář v hlavní roli byl také o pár stovek metrů dál na letenském fotbalovém stadionu, jehož vzhled bude velkou výzvou pro nové vedení města.

Jindy opora, tentokrát ovšem pechfógl. Ne že by liberecký Potočný nebyl znám jako excelentní ranař, ale jeho střelu z dálky i značného úhlu měl Dostál prostě lapit.

Takhle uletěly tři body pod Ještěd a po výborném úvodu jako by Bílkovým svěřencům docházela šťáva. Snad ji znovu načerpají v reprezentační přestávce.

A tak jediná sportovní zlínská radost se konala trochu jinak. Mezi hokejové legendy zamířil Bohumil Kožela, jeho dres vyvěsili pod střechu. Velká pocta a mimo jiné i přání hodně zdraví k nedávným osmdesátinám.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam