Děti vystavují v holešovském zámku obrázky k výročí Československa

Foto: Městské kulturní středisko HolešovFoto: Městské kulturní středisko Holešov
Foto: Městské kulturní středisko Holešov
Kultura 12. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV – V arkádách holešovského zámku začíná v pátek výstava dětí ke stoletému výročí vzniku Československa. Projekt vznikl ve spolupráci Městského kulturního střediska Holešov se všemi základními, středními a uměleckými školami v Holešově, řekla serveru Zlin.cz mluvčí kulturního střediska Dana Podhajská.

Výstava se nazývá Děti slaví sto let republiky. „U příležitosti výročí ukáže historii i současnost města a státu pohledem dětí, které pod vedením pedagogů celý rok kreslily nebo malovaly, jak toto téma vnímají,“ uvedla Podhajská.

Na zámku se sešlo 300 obrázků. „Zapojovali se jednotlivci i celé třídní kolektivy. Děti se zaměřily na architekturu, sport, kulturu a dějiny města v kontextu státních událostí. Zachytily například moment bombardování města za druhé světové války nebo prvorepublikové korzování obyvatel na náměstí,“ nastínilia Podhajská.

Velmi povedená je podle ní také kolekce geografických map Holešova a okolí kreslená tužkou a tuží, detaily domů a oken holešovských historických budov nebo kolekce kreseb prezidentů republiky. „Za pozornost stojí také obrázky odrážející současnost, například start bikemaratonu Drásal nebo bruslení na zámeckém kluzišti,“ poznamenala mluvčí.

Obrázky budou v arkádách vystavené do 1. června 2019. Výstava Děti slaví sto let republiky uzavírá sérii výstav, kterými Holešov oslavil letošní jubileum státu. Během roku se v zámku konalo nebo ještě koná několik projektů. Do 29. prosince potrvá výstava Holešovské osudové osmičky, která na deseti panelech připomíná významné letopočty české moderní státnosti a události s nimi spojené tak, jak je prožívali obyvatelé Holešova.

Dále je k vidění výstava Stromy republiky Zlínského kraje o stromech, které lidé zasadili, aby budoucí generace nezapomněly na významné události nebo osobnosti. Všechny tři výstavy jsou volně přístupné do 31. října vždy od úterý do neděle od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin. Od 1. listopadu jsou pak přístupné vždy od úterý do pátku od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam