Opravené autobusové nádraží v Holešově už slouží veřejnosti

Foto: MěÚ HolešovFoto: MěÚ Holešov
Foto: MěÚ Holešov
Co se děje 17. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Po půlroční rekonstrukci vznikl v Holešově nový dopravní terminál, který nabízí moderní vzhled, lepší funkčnost a propojení autobusového a vlakového nádraží. Zatím je terminál ve zkušebním provozu, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Hana Helsnerová.

V rámci dopravního terminálu se nížil se počet nástupišť, která jsou nově zastřešena, vznikla nová parkovací místa pro osobní vozidla a stání pro cyklisty. Dle projektu došlo ke kompletní úpravě dopravního prostoru v podobě reorganizace parkovacích stání, pěších tras a úpravě veřejného prostoru.

"Při průběhu prací se objevily také drobné komplikace, které se ale podařilo vyřešit. Zemní práce zkomplikovaly problémy s kanalizací a se starým vedením teplovodu. Investice přesáhla i s vynucenými vícenáklady 36 milionů korun a z toho se předpokládá, že dotace by mohla dosáhnout až 90 procent. Ovšem ze základního rozpočtu," poznamenala Helsnerová.

Po kontrolní prohlídce stavby byl dopravní terminál předán ke zkušebnímu, ale plnohodnotnému provozu. Během zkušebního provozu budou doladěny poslední detaily a nedostatky, které byly investorem připomínkovány. "Prosíme o trpělivost při zaváděcím režimu a doporučujeme ponechat si časovou rezervu při přesunu na nádraží. Předem děkujeme za obezřetnost," dodala Helsnerová.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam