Atletické hřiště bude při rezervaci částečně zpoplatněno

Atletické hřiště Dany Zátopkové (Foto: sportoviste.roznov.cz)Atletické hřiště Dany Zátopkové (Foto: sportoviste.roznov.cz)
Atletické hřiště Dany Zátopkové (Foto: sportoviste.roznov.cz)
Co se děje 23. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Využití Atletického hřiště Dany Zátopkové v Rožnově pod Radhoštěm bude částečně zpoplatněno. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Tomáš Gross.

Kurty na míčové sporty budou v případě rezervace hřiště nově k dispozici za poplatek sto korun na hodinu. Netýká se to dětí a dalších zájemců, kteří si s balonem přijdou zahrát bez rezervace kurtů. Ostatní části hřiště zůstávají pro sportovce bezplatné.

Nové víceúčelové hřiště otevřelo město loni v srpnu. Nyní městští radní schválili nový provozní řád, který částečně zpoplatňuje využití některých částí hřiště nebo celodenní užívání jednotlivých hřišť či celého areálu.

Nově budou zpoplatněna tzv. vnitřní hřiště na míčové sporty, tedy tři hřiště na basketbal, volejbal, badminton, nohejbal, házenou, tenis a malou kopanou. „A to pouze v případě, že si na hřiště půjdou zahrát organizované skupiny nebo zájemci při použití rezervačního systému, kterým si takto garantují dobu využití hřiště pro sebe. V případě, že si na hřiště půjde zakopat tatínek s dítětem nebo zájemci, kteří nebudou využívat garantovanou dobu a rezervační systém, tak hrají samozřejmě zadarmo," uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

Zájemci, kteří si ale chtějí hřiště rezervovat s předstihem pro sebe, si musejí daný kurt předem rezervovat prostřednictvím elektronického rezervačního systému, který je k dispozici na webu sportoviště nebo osobně u správce ve sportovním areálu. „Částka je stanovena na 100 korun za hodinu. Při celodenním užívání jednotlivých hřišť pak 100 korun krát počet hodin, případně krát počet užívaných hřišť. Při celodenním užívání se navíc vybírá vratná kauce ve výši pět tisíc korun. Kauce slouží k pokrytí případných škod na zařízení či nářadí vzniklých při celodenním užívání," uvedla vedoucí odboru správy majetku rožnovské radnice Michaela Hanzl.

Ostatní zařízení areálu (atletické sektory, běžecký ovál, in-line dráha, workoutová sestava) je možné využívat bezplatně. Zdarma mají hřiště k dispozici také školy a školky v době vyučování.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam