Muzea a galerie budou v den výročí otevřené zdarma

Ilustrační foto (Foto: Jiří Balát)Ilustrační foto (Foto: Jiří Balát)
Ilustrační foto (Foto: Jiří Balát)
Kultura 26. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – V den stoletého výročí vzniku Československa budou v neděli zdarma otevřené kulturní organizace Zlínského kraje. Lidem budou přístupné galerie, muzea, ale také hvězdárna, řekla serveru Zlin.cz Helena Mráčková z tiskového oddělení krajského úřadu.

V neděli se bude slavit vznik Československa, které se datuje na 28. října 1918. „Všechny naše organizace se do oslav výročí v letošním roce zapojily zajímavými akcemi, jimiž přibližují význam událostí z roku 1918 i to, co jim předcházelo a co následovalo,“ uvedl radní kraje zodpovědný za kulturu a památky Miroslav Kašný.

Lidé se na to budou moct podívat. „Právě v samotný den státního svátku bude mít veřejnost příležitost prohlédnout si nejen tyto tematické výstavy uspořádané přímo ke vzniku republiky, ale zdarma navštívit prostory muzeí i galerie a seznámit se s bohatstvím jejich fondů,“ řekl Kašný.

Otevřená bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, 14I15 Baťův institut, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Muzeum Kroměřížska v Kroměříži, Muzeum regionu Valašsko ve Vsetíně a Slovácké muzeum v Uherském Hradišti.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam