Obnova zeleně vyřeší mimo jiné i problémy s havarijním stavem některých stromů

Foto: MěÚ KroměřížFoto: MěÚ Kroměříž
Foto: MěÚ Kroměříž
Co se děje 8. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice zahájila obnovu a doplnění zeleně v Kollárově ulici. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Jan Vondrášek.

Záměr zahrnuje kácení 56 stromů a odstranění keřů a vysazení celkem 109 nových stromů a 102 keřů. „Důvodem odstranění stávající zeleně je její zhoršený stav, který je přitom u některých stromů až havarijní," uvedl starosta Jaroslav Němec.

Některé stromy sice vypadají na první pohled dobře, ale mnohé jsou napadené chorobami a škůdci a v budoucnu by tak mohly být bezpečnostním rizikem. Počítá se s odstraněním 56 javorů jasanolistých. „V Kollárově ulici místo nich vysadíme listnaté stromy, bude se jednat o jasany menšího vzrůstu a o okrasné hrušně," popsal Martin Posolda, který má na starost městskou zeleň.

Zeleň v ulici doplní 102 kusů keřů a také květiny v záhonech a nově založený trávník. Náklady na obnovu zeleně v Kollárově ulici se pohybují kolem 1,2 milionu korun, asi 635 tisíc korun získala radnice z evropských fondů. Projekt bude dokončen na jaře příštího roku.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam