Za letošní tři čtvrtletí přijelo do Zlínského kraje 625 tisíc hostů

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 9. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přes 625 tisíc hostů přijelo letos za první tři čtvrtletí do Zlínského kraje. Pokračuje tak trend rostoucí návštěvnosti, který začal před šesti lety, řekl serveru Zlin.cz Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Údaje k návštěvnosti vydal Český statistický úřad. Na nárůstu se podíleli jak hosté z tuzemska, tak ze zahraničí. „Za první tři čtvrtletí roku 2018 do Zlínského kraje přijelo 625 151 hostů, kteří zde strávili 1 819 590 nocí. Meziročně tak vzrostl o 8,75 procenta celkový počet hostů a o 4,91 procenta počet přenocování,“ informovala ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Petra Psotková.

Obzvlášť poslední měsíce byla návštěvnost velká. „Kdybychom hodnotili jen třetí čtvrtletí, tedy letošní hlavní sezonu, patří Zlínský kraj z pohledu růstu návštěvnosti mezi tři nejlepší regiony spolu s kraji Karlovarským a Plzeňským,“ dodala Psotková.

Podle ní kraj drží rostoucí trend v počtu domácích hostů. „V prvních devíti měsících jich přijelo o více než 8 procent více než loni. Vyšší dynamiku vykazuje nárůst počtu cizinců, a sice téměř 11 procent,“ poznamenala Psotková.

Průměrná délka přenocování se v dosavadním průběhu letošního roku mírně zvýšila, pohybuje se kolem 2,9 přenocování na jednoho hosta. „Tuto průměrnou hodnotu překračují pobyty tuzemských hostů, naopak nejkratší dobu přenocování u nás mají hosté z blízkých zahraničních trhů jako Polsko a Maďarsko,“ uvedla ředitelka.

Mezi desítkou zahraničních trhů stojí za povšimnutí pokračující růst počtu maďarských a ukrajinských klientů. „Zajímavý je také růst počtu hostů o 17 procent a jejich přenocování o 15 procent ze vzdálených asijských trhů jako Čína, Japonsko, Jižní Korea nebo Tchaj-wan, kterých v součtu přijelo do kraje 2115 a strávili zde 4641 přenocování,“ doplnil Urbanovský.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam