Další, prosím... ke stropu půjde dres Miloše Sedláka

Miloš Sedlák a strop zimního stadionu Luďka Čajky (Foto: PSG Berani Zlín)Miloš Sedlák a strop zimního stadionu Luďka Čajky (Foto: PSG Berani Zlín)
Miloš Sedlák a strop zimního stadionu Luďka Čajky (Foto: PSG Berani Zlín)
Sport 8. 11. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Tak tento pán, Miloš neboli přesněji Miloslav Sedlák, v současnosti kustod zlínského beraního stáda, ale taky Pan Všeuměl, tak ten má zlínský zimák, jeho zákoutí i cestičky k němu prošlapané jako opravdu málokdo. Zlínská nejen hráčská osobnost se v pátek 23. listopadu dočká věru zasloužené pocty. Jeho dres zamíří mezi zlínské top borce, legendy všech dob.

Odchovanec hodonínského hokeje se v tehdejším Gottwaldově objevil v sezóně 1973 - 1974 a až na nedlouhé ale zajímavé angažmá v tehdejší Jugoslávii už zlínský hokejový chrám neopustil.

V 70. a 80. letech minulého století tu působil jako výborný obránce. V dresu tehdejšího Gottwaldova odehrál přes tisícovku zápasů, hrál spolehlivě a uměl mimo jiné výborně vypálit. Jako mnozí souputníci zažíval vzestupy i pády, tedy postupy mezi elitu i boje o patro níž. Federální liga měla nějakou úroveň a v roce 1985 byl Sedlák u toho, když se ve městě poprvé slavily medaile, tehdy bronzové za Duklou Jihlava a Košicemi.

Brzičko po skončení aktivní kariéry začal na témže stadionu ve městě se staronovým názvem Zlín další část své hokejové kariéry. Kustod je muž mnoha profesí, stará se o veškeré zázemí. O brusle, hokejky, dresy, nápoje a kdovíco ještě.

Měl obrovské štěstí, byl u všech osmi zlínských dospělých medailových úspěchů, jednou jako hráč, sedmkrát coby kustod. 

Kdyby tento stále aktivní šestašedesátiletý borec začal psát vzpomínky, to by byly bestselery ze zákulisí...

Do "síně podstropní slávy" se dostane jeho slavná i když vlastně spíše nenápadná sedmnáctka.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam