Výstava na zlínském zámku představí tvorbu Jindřicha Štreita a jeho studentů

Foto: Vladimíra DvořákováFoto: Vladimíra Dvořáková
Foto: Vladimíra Dvořáková
Kultura 17. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Soubory fotografií čtyř autorů jsou od poloviny listopadu k vidění v Galerii Václava Chada na zlínském zámku. Svou tvorbu zde předvede Jindřich Štreit a tři jeho studenti z opavské univerzity, Ivana Šestáková, Petra Ocelková a Dominik Bachůrek, serveru Zlin.cz to za galerii uvedla Kateřina Martykánová.

Všechny vystavující spojuje téma lidí a jejich vzájemných vztahů. Výstava s názvem Nechci tě ztratit potrvá až do 6. ledna 2019.

Nová výstava v Galerii Václava Chada ve Zlíně seznámí své návštěvníky s fotografickou tvorbou Jindřicha Štreita a jeho studentů působících na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. „Každý z autorů má svůj zcela osobitý projev, avšak hlavním spojujícím prvkem výstavy s názvem Nechci tě ztratit jsou sociální interakce a mezilidské vztahy," uvedla kurátorka výstavy Miroslava Ptáčková.

Jindřich Štreit, uznávaný dokumentární fotograf a pedagog, se představí souborem fotografií Ze tmy na světlo, které se věnují mapování duchovní služby v českých věznicích. „Díky jeho tvorbě můžeme nahlédnout do životů mužů a žen, kteří zápasí se svým osudem a vyrovnávají se se svou vinou," přiblížila Miroslava Ptáčková.

Také všichni tři Štreitovi studenti ve vystavované tvorbě zachycují lidi, zejména ale rodinu, rodinné a partnerské vztahy. Ivana Šestáková se zabývá psychologickými portréty, její soubor Matka dokumentuje vztah čtyř dětí k jejich matce. Petra Ocelková pracuje s neobvyklými mezilidskými vztahy s individuálním příběhem. Vystavované fotografie Jedna, dvě,... návštěvníkům přiblíží vzájemný vztah dvou partnerek, a to subjektivním pohledem autorky. Dominik Bachůrek pro zlínskou výstavu vytvořil soubor První muž, v němž se odráží jeho osobní a důvěrný vztah s otcem. „Provázanost interpersonálních vztahů, které se postupně utváří a vzájemně se ovlivňují, si autor uvědomil zejména po narození vlastní dcery. Tehdy se ocitl sám v roli otce, prvního muže," upřesnila kurátorka Ptáčková.

Expozice je přístupná v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku do 6. ledna 2019. Otevírací doba je od úterý do neděle od 14.00 do 17.00 hodin. Vstupné je v jednotné výši 50 Kč. Moderovaná diskuse a setkání s autory se uskuteční ve čtvrtek 22. listopadu v 18.00 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam