Kuriozita a lá Valašsko. Podivuhodný muž v podivuhodném vozítku.

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Co se děje 18. 11. 2018 | Autor: Jan Čada

KAROLINKA - Tohoto pána v předzimním čase v útulném podhorském městečku Karolince nepřehlédnete. Když se vydá třeba na cestu do obchodu po hlavním tahu směr Velké Karlovice, hledí ostatní řidiči, "čubrní" turisté a těší se místní.

Mají v panu Janu Grycmanovi vlastně takovou podivuhodnost. Jeho jednomístné "auto", ve skutečnosti malý elektromobil pro zdravotně handicapované, který koupil před časem v Napajedlích, působí rozruch. Sledovat jej v akci na silnici je opravdu zážitek. Takové vozítko se vidí málokdy. Bezpečně projede středem Karolinky a zastaví u obchodu. 

"Jezdím na baterku, ujedu dvacet až třicet kilometrů, zrovna jsem si dával nová bytelnější kola s novými pneumatikami. Jezdím hlavně po Karolince do obchodu, ale dojel jsem i do Hovězí, tedy obce, kde jsem dlouhá léta žil, teď bydlím tady. Samozřejmě vnímám zájem okolí, už jsem měl i řadu nabídek na prodej, ale s tím nepočítám. Nohy už mi neslouží jako dřív a tak je to můj výborný společník," pochvaluje si svůj stroj.

Video

Nejde přitom o žádnou ruční výrobu na koleni, jde o normální výrobek plný technických vychytávek ze zahraničí.

"Řízení je jednoduché, jedna rychlost dopředu, jedna zpáteční, brzda, kterou prakticky nepoužívám. Nabíjení baterie tak dvě hodiny v normální síti ze zásuvky," upřesňuje pan Grycman.

A dodá jednu zajímavou věc. "Na tohle vozítko nepotřebujete řidičák. Ten jsem užíval samozřejmě v minulosti, kdy jsem řídil třeba trabanta nebo moskviče," směje se sympatický řidič, který v květnu oslavil neuvěřitelné pětaosmdesátiny.

A pak znovu nasedne, zavře a jede. K potěše své i širokého okolí, řidiči na hlavní zase kulí oči.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam