Hejtman Čunek: Na přípravu projektu Nové krajské Baťovy nemocnice dohlíží i lékařská rada

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Okno do kraje 9. 1. 2019 | Zdroj: Adéla Kousalová

ZLÍNSKO - Lékařská rada složená z desíti primářů ze zlínské, vsetínské, kroměřížské a hradišťské nemocnice spolupracuje na přípravě projektu Nové krajské Baťovy nemocnice.

„Hlavním úkolem lékařské rady je v tuto chvíli přesně konkretizovat detailní podrobnosti technického uspořádání v nové nemocnici, tedy například kudy budou procházet pacienti mezi urgentním příjmem a vyšetřovacími částmi, kolik lůžek a ambulancí bude potřeba, jaká bude návaznost operačních sálů na prostory intenzivní péče. Probíráme také prostorové potřeby urgentního příjmu, operačních sálů, ARO a JIP, porodnice i klinických oddělení tak, aby pohyb pacientů v rámci veškerého dění, které v nové nemocnici bude probíhat, byl co nejrychlejší a nejplynulejší,“ říká Jiří Tesař, primář Oddělení zobrazovacích metod Krajské nemocnice Tomáše Bati s tím, že právě tyto „maličkosti“ jsou pro komplexnost řešení nové nemocnice velmi důležité.

„Členové lékařské rady jsou projektanty provozních částí, ale zároveň oponenty architektů, protože lékaři a zdravotnický personál jsou koncovými uživateli nemocnice ve prospěch pacienta. Jsou garanty toho, že naši pacienti dostanou nejmodernější, nejkvalitnější a nejbezpečnější zdravotní péči. Na jejich zkušenostech a názoru tak velmi záleží, protože novou nemocnici nestavíme na deset či dvacet let, ale na několik desetiletí dopředu,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Největší přínos Nové krajské Baťovy nemocnice proti případné rekonstrukci KNTB vidí členové lékařské rady v tom, že nepůjde jen o novou budovu, ale že nová nemocnice nabídne a zabezpečí úplně jiný chod pacientů, ať už v rámci urgentního příjmu či jednotlivých oddělení, s tím, že vše bude takzvaně pod jednou střechou, tedy všechna jednotlivá oddělení budou vzájemně propojena a budou tvořit jeden uzavřený komplex.  „Toto by nebylo možné realizovat v rámci jakékoli rekonstrukce původního areálu KNTB, protože jednotlivé objekty se stavěly od padesátých až do osmdesátých let minulého století a v dnešní době je takové uspořádání pro pacienty zcela nekomfortní a medicínsky naprosto nevyhovující,“ doplnil doktor Martin Šamaj, člen přípravného výboru pro výstavbu Nové krajské Baťovy nemocnice.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam