Ředitelé krajských škol se začali školit, jak mírnit palčivé problémy současnosti

Foto: Jiří BalátFoto: Jiří Balát
Foto: Jiří Balát
Co se děje 12. 1. 2019 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Vzdělávací cyklus pro ředitele krajských škol zahájil známý egyptolog Miroslav Bárta, ředitel Českého egyptologického ústavu, který se zabývá vývojem starověkých civilizací a také příčinami jejich kolapsů. Přednáška s následnou besedou se konala v prostorách Střední průmyslové školy Otrokovice, informovala server Zlin.cz pracovnice zlínského hejtmanství Helena Mráčková.

"Úkolem školství není jen budovat sály a zateplovat školy, ale dát také ředitelům škol informace, které jim pomůžou dobře školy řídit a správně vzdělávat v době, kdy společnost vymírá. Chceme ve školách vytvářet atmosféru, která lidem umožní hledat správná přirozená řešení a nenechat se zotročovat byrokracií," řekl hejtman Jiří Čunek.

Pozvání profesora Bárty nebylo náhodné. Tento uznávaný egyptolog a archeolog se zabývá mimo jiné také studiem příčin kolapsů vyspělých civilizací a své poznatky prezentuje nejen ve vědeckém prostředí; přednáší také pro manažery světových firem či pro americkou armádu.

"Považuji za důležité dát ředitelům škol příležitost osobně se setkat s lidmi jako je Profesor Bárta, který je na pozici světové vědy a zároveň je ve světě vnímán jako výkladní skříň české vědy. Tento formát setkávání je pro osobnostní rozvoj lidí, kteří zodpovídají za vzdělanost mládeže důležitější, než se seznamovat jen s legislativními změnami nebo s tím, jak žádat o dotace," uvedl radní Petr Gazdík.

Zlínský kraj bude podle Petra Gazdíka podobné přednášky pro ředitele škol s besedami nyní organizovat dvakrát ročně.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam