Pravá zima. Tady a teď budiž pochválena

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Co se děje 11. 1. 2019 | Autor: Jan Čada

ZLÍNSKO - Škarohlídům a staromilcům tento týden notně sklaplo. Pokud tvrdili, že za "jejich časů" bývaly zimy opravdové, že se těch pravých se sněhem, klouzačkami a ledem nedočkáme, pak nezbývá, než konstatovat, že to zima v lednu 2019 ještě prostě umí.

Má to stovky tváří. Ty horší si zažíváme na silnicích a chodnících, jsou ale k vidění i věci, které by prostě jindy nebyly.

Tak třeba sněhové posezení - velká lavice - ve zlínské Školní ulici naproti jednoho z barů. Střídají se tam malí i velcí, těm, kteří si dali práci a parádní dílo připravili, palec jednoznačně nahoru.

Obdiv, možná v tomto případě i soucit, patří i leckomu jinému.

Takový pan Jiří žije ve svých devětašedesáti v chatrči za Zlínem směrem na Vizovice. "Už jsme si zvykli, umím si tu i se spolubydlící zatopit, ale to víte, zima a taková dávka sněhu, to fakt pro nás není nic příjemného."

Sněhovou druhou polovinu týdne si pěkně užili žáci i pedagogové ze zlínské 11. základní školy na třídě Svobody v Malenovicích. Tamní zahrada se měnila denodenně v domov sněhuláků. Občas potáli, nahradili je druhý den noví. Kreativitě místních dětí se meze nekladly a tak některé sněhové výtvory zdobily třeba i kmeny zdejších stromů.

Ve Zlíně i v okolí se na mnoha místech bobovalo, jezdilo na sáňkách i na igelitech. Prostě konečně, zima, jak má být.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam