MV TEAM UTB Zlín zazářil na Open Belgian Championship Sports Aerobics & Fitness 2019

Foto: Monika VáňováFoto: Monika Váňová
Foto: Monika Váňová
Sport 12. 3. 2019 | Autor: Monika Váňová

ZLÍN - Závodníci MV TEAM Univerzity Tomáše Bati Zlín se pod vedením trenérky Moniky Váňové zúčastnili ve dnech 02-03. března 2019 mezinárodních závodů ve sportovním aerobiku FISAF v Belgii. Všichni účastníci si z Belgie dovezli medaili, celkem 8 zlatých, 3 stříbrné a 2 bronzové.

Do Belgie odjelo 16 mladých sportovců momentálně nejlepšího tuzemského oddílu. Mezinárodního závodů v Belgii se účastnili závodníci Belgie, Francie, Švýcarska, Německa a České republiky. Sešla se zde mezinárodní porota, složená z rozhodčích, kteří budou rozhodovat i na evropském a světovém šampionátu. Velkým zážitkem a inspirací bylo závodit na jedné ploše s úřadující mistryní Evropy v závodním aerobiku v kategorii dospělých Lisou Van Brande z Belgie a mistryní světa ve stejné kategorii Adélou Citovou z České republiky. Všichni závodníci MV TEAM předvedli špičkové výkony a prokázali připravenost na novou sezónu.

Zlatou medaili si z belgického šampionátu v kategorii jednotlivců dovezla úřadující juniorská mistryně světa 2018 Vanda Šimková, junior Jáchym Hanák, kadetka (11-13 let) Veronika Nováková. V kategorii duo si odvezlo zlato juniorské duo Beverly Hills 90210 ve složení Vanda Šimková a Erika Ševců a také kadetské duo ve složení Elena Smetanová a Sarnai Antaltuul. Další 2 zlaté medaile získalo kadetské trio Alena Březinová, Veronika Nováková a Zuzana Němcová trio 8-10 let Emma Michlovská, Ema Gábová a Mariana Baťová. Zlatou sbírku doplnila skupina performance Charlie Chaplin, která zaujala svou nápaditou choreografií porotu i diváky.

Stříbrnou medaili získala v kategorii jednotlivců kadetka Alena Březinová, v kategorii 8-10 let Emma Michlovská a kadetské trio Sofie Šimková, Amálie Zaorálková a Barbora Večerková.

Bronz nakonec v silné konkurenci v kategorii jednotlivců kadetu vybojovala Zuzana Němcová a v kategorii 8-10 let Mariana Baťová, která na mezinárodních závodech startovala poprvé.

Účast na belgickém šampionátu byla první prověrkou závodníků a dopadla na jedničku. Samozřejmě bez kvalitní přípravy od všech trenérek MV TEAM UTB Zlín a podpory rodičů by nebylo možné tak skvěle reprezentovat město Zlín, Zlínský kraj a Českou republiku.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam