Zlín zdolal Mladou Boleslav 3:1. Evropa není utopie

ZLÍN - Dobře, ba spíše výborně. Zlínští fotbalisté se pro první část roku 2019 loučili se svým stadionem. A to parádně. Silnou, ale poněkud mdle působící Mladou Boleslav, která před pár dny vyhrála v Teplicích 8:0, přejeli 3:1 a postup do Evropské ligy je sice pořád relativně daleko, ale poněkud paradoxně do ní může vést cesta, na níž už za určitých okolností nemusí být ani jedna výhra.

Ta poslední domácí se rodila zajímavě. Hosty bude asi chvíli strašit 41. minuta, Matějovský se opřel do zlínského Buchty a rozhodčí Zelinka neváhal ani vteřinku. Penalta!

Poznar je umí, vzal si míč a tvrdě vypálil přízemní ránu k pravé tyči. Šeda neměl šanci.

Ideální byl start druhé půle, uběhlo z ní pár okamžiků, za obranu naběhl Jiráček a ranou zblízka pod břevno knihoval druhý gól Ševců.

Měl-li z domácího pohledu zápas chybku či chybičku, pak tehdy, když si na Křapkův centr naskočil Mešanovič a hlavou snížil.

Jenže odpověď žlutých přišla brzy, Poznar znovu uplatnil důraz mezi stopery a Šeda se smutně díval, jak mu míč znovu zaplul k tyči.

Fastav Zlín – FK Mladá Boleslav 3:1, odveta ve městě Škodovek příští pátek.

A vítěz jde na tým, který skončí čtvrtý nebo pátý v elitní skupině.

Hraje se jen na jeden zápas na hřišti lépe umístěného týmu z první šestky, ale stát se může všechno. Mohou klidně rozhodovat penalty.