Barumka v cíli. Suverénní vítězství Kopeckého

ZLÍN - Jan Kopecký na tovární Fabii získal ve Zlíně a jeho okolí po třídenních náročných bojích absolutní prvenství. Devětačtyřicátý ročník naší nejprestižnější soutěže Barum Czech Rally Zlín vyhrál naprosto přesvědčivě, na druhého v cíli Filipa Mareše najel více než minutu a půl. A to je hodně.

Kopecký nemá ve Zlíně konkurenci, vyhrál posledních pět ročníků v řadě a patří mu i křišťálový pohár.

Ve Zlíně se stal posedmé mistrem republiky. Barumku už vyhrál osmkrát.

Se spolujezdcem Pavlem Dreslerem těžili i z technických problémů největšího soupeře, Rusa Lukjaňuka na konci první, sobotní etapy. Ten se do nedělního zápolení vrátil už bez nároku na nejvyšší pocty a ukázal svoji třídu vítězstvím ve třech rychlostních testech.

Bitvu o druhé místo nakonec vyhrál Filip Mareš, třetího Brita Ingrama udolal o tři desetiny vteřiny.

Devět nejúspěšnějších posádek jelo na Fabiích.