Svatý Martin dorazí na koni i do Valašských Klobouk

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 7. 11. 2019 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Pondělí 11. listopadu bude patřit všem Martinům, ale také milovníkům mladého vína a husích pečínek. Svatý Martin na svém koni opět zavítá i do Valašských Klobouk, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

Svatý Matin dorazí do Valašských Klobouk v symbolických 11.11 hodin, a to na nádvoří podnikatelského centra. Následovat bude slavnostní odšpuntování první lahve Svatomartinského vína a jeho ochutnávka pro veřejnost. A poté mohou lidé zavítat na husí hody.

„Svatému Martinovi přijdou naproti děti z mateřské školky i základní školy a jistě je bude zajímat, jestli přijede na pověstném bílém koni a přiveze i sníh. Čekání si zkrátí tvořivými úkoly, při kterých si vyrobí drobné dárky na památku," popsal Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

V areálu bude pro návštěvníky nachystaná ochutnávka a prodej Svatomartinského vína. Husí hody v sále podnikatelského centra připraví kavárna Dvojka ve spolupráci se Středním odborným učilištěm Valašské Klobouky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam