Potmehúd - Slovenský taneční temperament

Ostatní

  • Datum konání: Pá, 9. 2. 2018
  • Čas konání: 19:00
  • Místo konání: Kino Napajedla
  • Vstupné: 120 Kč / 100 Kč

Csaba Molnár a kol.: POTMEHÚD & Radovan Předskok. Autorský projekt pětice slovenských tanečníků, kteří současným tancem znovuobjevují folklórní umělecký projev a čirou sílu nespoutané lidové tvorby.

Folklorní tanec je dnes často synonymem tradice a kulturního dědictví, tedy historie. V inscenaci Potmehúd se tanečníci snaží znovuobjevit a rehabilitovat tento prapůvodní umělecký projev, zbavit ho muzeálních nánosů a nanovo prožít čirou sílu nespoutané lidové tvorby a přirozené, neumělecké performativnosti. Vytvářejí vlastní originální folklor inspirovaný vitální a pulzující energií lidového tance – tedy jeho skutečnou podstatou, nikoli pohybovými vzorci. Každý z tanečníků vnáší do inscenace svou vlastní zkušenost a osobnost a jednotlivé výstupy proto balancují mezi humorem a dramatem, emotivností a cynizmem. Potmehúd je skutečné divadlo, ale ne díky technické preciznosti, ale proto, že zve diváky ke sdílení tady a teď.

„Krása folklorního tance pro mne spočívá ve schopnosti propojit lidi tak, že v průběhu tance instinktivně komunikují tělem na lidské i společenské úrovni. Osvobozují a naplňují tak svého ducha, ale zároveň se ukotvují v komunitě.“ Csaba Molnár 
Inscenace je inspirována představením Journey Home, kterou uvedl Les SlovaKs Dance Collective v roce 2010 na festivalu Hybaj ho! Každé představení bude doprovázet speciální host, který bude začleněn do jevištní hry a bude tanečníky překvapovat. Na festivale Malá inventura ním bude sám autor projektu Csaba Molnár. 

Autor (autorský tým): Csaba Molnár a kol.
Choreografie:Csaba Molnár and kol.
Námět: Lucia Kašiarová
Hudba:Tomáš Vtípil
Kostýmy:NOVADIVA
Produkce:ALT@RT
Koprodukce: BOD.Y
Účinkují:Lucia Kašiarová, Soňa Ferienčíková, Zdenka Brungot Svíteková, Martin Talaga, Lukáš Homola a host z folklórního souboru Radovan Předskok.

Do taneční inscenace se zapojí také tanečník folklórního souboru RADOVAN PŘEDSKOK. 
Současně se můžete těšit také na krátké "předskokanské" pásmo členů téhož tanečního souboru.


Vstupné: 120/100 Kč
Předprodej vstupenek v Informačním centru Napajedla.

Kino Napajedla

  • Ulice: Na Kapli 459
  • Město: Napajedla

Kalendář akcí

Čeněk
<< <  Únor 2017  > >>
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam