Gambrinus liga, 27. kolo: 1. FC Slovácko – FC Zbrojovka Brno 0:2

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Zbrojovky Brno vyhráli v sobotním utkání 27. kola Gambrinus ligy na stadionu 1. FC Slovácko 2:0. Hosty poslal v první půli do vedení Tomáš Došek, druhou branku přidal v 72. minutě střídající Róbert Valenta, vítězný tým postrádal od 38. minuty vyloučeného kapitána Richarda Dostálka.

Souboj moravských týmů zahájili lépe hosté, kteří se zatím marně snaží uniknout ze sestupového pásma a v minulém kole po pěti prohrách v řadě získali bod s vedoucí Plzní. Na stadionu Slovácka zavelel k útoku kapitán Dostálek, který napřáhl za hranicí šestnáctky a jen těsně minul pravou tyčku Filipkovy brány.

Domácí se probudili až po čtvrthodině, jenže po hlavičce Korduly útočník Ondřejka v jasné pozici minul míč a gólman Bureš měl snadnou práci. O chvíli později si hostující brankář mohl oddechnout, když přímý kop Volešáka proletěl vedle pravého horního rohu.

Ve 29. minutě fotbalisté Zbrojovky nečekaně udeřili, na Střeštíkův nepříliš vysoký rohový kop si na přední tyč naběhl Došek a usměrnil míč do Filipkovy sítě. Hosté po vedoucí brance výrazně ožili, Došek měl po pěkné kombinaci ve vápně na noze druhou trefu, ale v těžké pozici minul balon. Další nebezpečnou akci Brna táhl Kalabiška, který přetlačil stopera Mezlíka, ovšem jeho lob zamířil těsně nad břevno.

Deset mint po vstřelené brance přišel pro hráče Zbrojovky šok. Jejich nejkušenější hráč Dostálek neunesl ve středu hřiště faul Korduly, na zemi se po protihráči ohnal nohou a po červené kartě musel nedobrovolně opustit trávník. Závěr první půle se dohrával na polovině bráních hostů a stejné to bylo i po přestávce.

Slovácko se marně snažilo dobýt Burešovu bránu. největší šanci zahodil brněnský odchovanec Švancara, kterého vybídl ke skórování Urbánek, ale technický útočník netradičně hlavou střílel těsně vedle. Na druhé straně zahrozil z levé strany Kalabiška a Filipko jeho dělovku s námahou vyrazil. Stejně zasáhl i proti přímému kopu Rýdela.

Hosté spoléhali na brejky a v 72. minutě se dočkali druhé trefy, když únik Střeštíka zakončil bez přípravy střídající Valenta. Hráči Slovácka se ale nevzdali a začali být nebezpeční. Ondřejka trefil hlavou břevno, dorážející Volešák stál sám před Burešem, jenže brněnský gólman svůj tým zachránil. Vzápětí zazdil další tutovku Ondřejka, když z osmi metrů přestřelil.

V závěru brněnští hráči svůj náskok uhájili a pro boj o záchranu v nejvyšší soutěži získali velmi cenné tři body. Naopak Slovácko prodloužilo svou negativní sérii se Zbrojovkou, na branku v její síti čeká v lize celek z Uherského Hradiště už 700 minut.

Gambrinus liga, 27. kolo

1. FC Slovácko – FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)

Branky: 29. T. Došek, 72. R. Valenta. Rozhodčí: Jech – Večeřa, Urban. ŽK: Kordula, Perůtka, Urbánek – Střeštík, Kalabiška. ČK: 38. Dostálek (B). Diváci: 5496.

Sestavy:
1. FC Slovácko: Filipko – Kubáň, R. Mezlík, Kordula (46. Košút), D. Nešpor (46. J. Valenta) – Fujerik, Perůtka, Volešák, Urbánek – Ondřejka, Švancara (67. Szmek). Trenér: Miroslav Soukup.

FC Zbrojovka Brno: Bureš – Pašek, Pernica, Migliorini, Pejič (79. Matyska) – Rabušic (67. R. Valenta), Rýdel, Dostálek, Střeštík (87. Borek) – T. Došek, Kalabiška. Trenér: René Wagner.