Hokejová Tipsport extraliga, 9. kolo: PSG Zlín – HC Sparta Praha 0:2

ZLÍN - Hokejisté Sparty Praha zvítězili v pátečním utkání 9. kola Tipsport extraligy na ledě PSG Zlín 2:0. Vítěznou branku hostů vstřelil ve 23. minutě zlínský odchovanec Tomáš Rachůnek, Moravané poprvé v sezoně nezískali ani bod.

Zlínští sice ovládli většinu úvodní třetiny, ale v nástupu do druhé části zaspali a soupeř je ztrestal. Skóre otevřel svým čtvrtým zásahem v sezoně aktivní Tomáš Rachůnek. Domácí mohli odpovědět ve 34. minutě, kdy gólman Pöpperle hodil hokejku proti Lučkovi, který se vrátil z trestné lavice. Zlínský bek kvůli zranění nemohl jet trestné střílení, nahradil ho Köhler, ale brankář Sparty proti jeho střele zasáhl.

Ve třetí dvacetiminutovce Zlín vystupňoval svůj tlak, ovšem Pöpperle zůstal neprůstřelný a poprvé v sezoně udržel čisté konto. V závěrečné minutě ještě pečetil výhru Pražanů střelou do odkryté brány kapitán Broš. Hráči PSG Zlín přišli po porážce o první místo v tabulce.

Hokejová Tipsport extraliga, 9. kolo:

PSG Zlín – HC Sparta Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 23. T. Rachůnek (Foster), 60. Broš. Rozhodčí: Polák , Fraňo – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 6129.

Sestavy:

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček – Finsterle, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Ondráček, Roman Vlach, Kubiš – Holík, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Kučný, Kasík, Husák, Philipp, J. Veselý – Tenkrát, Broš, I. Rachůnek – Ton, Bližňák, Pacovský – Y. Treille, Foster, T. Rachůnek – Forman, Žálčík, Lapšanský. Trenéři: Josef Jandač, Richard Žemlička a Patrik Martinec.