Zlínské muzeum vystaví staré hračky

Ilustrační foto (MJVM Zlín)Ilustrační foto (MJVM Zlín)
Ilustrační foto (MJVM Zlín)
Kultura 29. 11. 2011 | Autor: Mediafax

ZLÍN - Muzeum jihovýchodní Moravy Zlín chystá vernisáž nové výstavy Hračky ze staré půdy, expozice bude představovat hračky z doby od konce 18. století do 40. let 20. století. V úterý to uvedla etnografka muzea Alena Prudká.

Vernisáž výstavy je naplánována na 1. prosince a potrvá do dubna příštího roku. K vidění budou stovky exponátů. "Nejstarší pocházejí z přelomu 18. a 19. století a nejmladší hračky budou ze 40. let 20. století. Lidé budou moci obdivovat hračky z produkcí známých německých či italských firem, různé vídeňské pokojíčky, ale i dřevěné hračky vyráběné na Valašsku a lidové hračky z Chrudimska, jižních Čech, Orlických hor a dalších koutů republiky," doplnila Prudká.

Výstava je podle etnografky určená širokému okruhu lidí. "Potěší nejen děti, ale i jejich rodiče a zejména pak prarodiče. Ti totiž možná mnohé z vystavených exponátů poznají, protože si s nimi mohli ve svém mládí hrát," doplnila Prudká.

Organizátoři výstavy připravují také například komentované prohlídky spojené s tvořivou dílnou, a to nejen pro školy, ale i pro veřejnost.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam