Hokejová Tipsport extraliga, předkolo play-off: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:4 po SN

ZLÍN - Hokejisté Třince zvítězili ve čtvrtečním druhém utkání předkola play-off extraligy na ledě PSG Zlín 4:3 po samostatných nájezdech a vyrovnali stav série na 1:1. Rozhodující branku vstřelil Miloslav Hořava, další duel se hraje v sobotu na stadionu Ocelářů.

Třinecký kouč Tlačil oproti prvnímu nepovedenému zápasu pozměnil složení útočných formací, což vneslo do hry hostů oživení, i když začátek se nevyvíjel podle jejich představ. Při signalizované výhodě Zlína otevřel skóre Veselý. Už za minutu a půl ale hosté vyrovnali a utlumili tím počáteční nápor domácích. Trefu Orsavy musel potvrdit rozhodčí u videa, který zkoumal, zda puk neskončil v posunuté bráně.

Po srovnání skóre Oceláři působili aktivněji a když Hrňa trefil skulinu v levém horním rohu Horčičkovy brány, otočili výsledek. Jejich radost ještě znásobil tři vteřiny před koncem úvodní části Adamský, jehož vybídl ke skórování veterán Peterek.

Zlín čekal s odpovědí pouze do 24. minuty, kdy z podobné situace skóroval na opačné straně Veselý. Zbytek druhé třetiny byl v režii domácích, kteří svírali soupeře i při přesilových hrách, ale vyrovnat nedokázali. To se povedlo až v době, kdy to asi nikdo nečekal.

Při trestu domácího Tesaříka se do puku opřel jiný bek Linhart a trefou v 59. minutě poslala duel do prodloužení. V něm Zlínští promarnili početní výhodu a při nájezdech je za to Oceláři ztrestali. Jediným úspěšným exekutorem byl Hořava, který rozradostnil skupinku třineckých fandů.

Tipsport extraliga ledního hokeje, předkolo play-off, 2. zápas:

PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:4 po sam. nájezdech (1:3, 1:0, 1:0 – 0:0), stav série: 1:1

Branky: 4. O. Veselý (Holík), 24. O. Veselý (Leška, Holík), 59. Linhart (Köhler) – 6. Orsava (Hrabal), 18. Hrňa (Polanský), 20. Adamský (Peterek, D. Květoň), rozh. nájezd M. Hořava. Rozhodčí: Homola, Hradil – Bláha, Jindra. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4642.

Sestavy:

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček – Holík, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Kubiš, Roman Vlach, Ondráček – Finsterle, Melenovský, F. Čech. Trenéři Rostislav Vlach a Josef Turek.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Novotný, Richter – Varaďa, Bonk, Kůrka – D. Květoň, Peterek, Adamský – Hrňa, Polanský, M. Hořava – McGregor, Ostřížek, Orsava. Trenéři: Jan Tlačil a Pavel Janků.