Policisté zadrželi na Kroměřížsku řidiče pod vlivem drog, navíc nadýchal 4,75 promile alkoholu

Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)
Hasiči a policie 3. 5. 2012 | Autor: Mediafax

BŘEST - V obci Břest na Kroměřížsku zadrželi policisté sedmadvacetiletého řidiče, který nadýchal 4,75 promile alkoholu a navíc byl pod vlivem drog. Ve čtvrtek sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Mladý muž ve vozidle Škoda Felicia v Břestu u parkoviště před restaurací poškodil betonové obrubníky a dláždění. Bavil se tím, že automobilem kroužil po parkovací ploše. Po několika kolech dostal smyk, přejel přes obrubník a poté sjel z vyvýšené části parkoviště do příkopu. V odtokovém kanálu v jízdě ještě několik metrů pokračoval. Poničil obrubníky a dláždění a způsobil škodu za 20 tisíc korun.

Kromě toho poškodil i pravý bok auta včetně směrových ukazatelů a obou disků kol," konstatovala Kyšnerová.

Přivolaní policisté muže našli uvnitř restaurace, kde popíjel alkohol. Nadýchal 4,75 promile. Pozitivní byl i test na drogy, odhalil užití návykové látky amfetaminu. "Muž se přiznal, že před jízdou konzumoval alkohol společně s halucinogenním nápojem. Řidič se dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu až tříleté vězení," sdělila policejní mluvčí.

Facebook

Komentáře


Adresář

Muzeum Kroměřížska

Velké nám. 38, Kroměříž

Muzea Kroměřížska je příspěvkové organizace Zlínského kraje. Chceme Vám na nich poskytnout co nejvíce informací a pozvat Vás k návštěvě našich objektů, expozic a výstav. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam