Daviscupová horečka dorazila i na východ Moravy

Tomáš Berdych (Foto: Mediafax)Tomáš Berdych (Foto: Mediafax)
Tomáš Berdych (Foto: Mediafax)
Sport 18. 11. 2012 | Autor: Agentura Čada

Po dvaatřiceti letech mohou Češi vyhrát Davis cup! Ve finálovém souboji vedou po dvou dnech nad Španělskem 2:1. Od 13 hodin nastoupí rodák z našeho kraje, z Valašského Meziříčí, Tomáš Berdych proti Davidu Ferrerovi. A může urvat rozhodující třetí bod.

Už před polednem nastal tvrdý boj o místa v restauraci a klubovně Tenisového klubu ve Valašském Meziříčí. "Bude tu plno do posledního místa," hlásila dopoledne servírka, "bude se tu fandit jako o život, Tomáš tu vyrůstal, má tu spoustu přátel, bude to úžasné," nastínila vzrůstající tenisovou horečku.

Otec a maminka Tomáše Berdycha jsou přímo v Praze, v O2 aréně. "Budeme s ženou moc držet pěsti, Berďa do toho dá určitě úplně všechno, tahle šance se nemusí opakovat," vzkazoval už ráno z Prahy otec naší tenisové jedničky Martin Berdych.

"Bude to zápas na ostří nože, výsledek se těžko odhaduje, ale máme za sebou fanoušky v hale, hrajeme doma, je to výhoda," přidal se rovněž z hlavního města zlínský rodák Jiří Novák, bývalý velmi úspěšný daviscupový reprezentant, tentokrát v roli televizního komentátora.

Hned kolem poledne se od Koryčan po Rožnov pod Radhoštěm začaly utěšeně plnit sportbary a restaurace s televizními obrazovkami. Fandí celá republika, východní Morava, Zlínský kraj, rodiště skvělých tenistů, nemůže být vyjímkou.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam