V.Rally Ice Tour: Hokejovou bitvu o Moravu opanovali domácí jezdci

Uplynulou sobotu proběhlo na Zlínském zimním stadionu Luďka Čajky již páté hokejové měření sil jezdců rally a jejich mechaniků pod názvem Rally Ice Tour. Premiérově se proti sobě postavily týmy domácí Moravy a hostujících Čech. Celá akce však měla nejen sportovní, ale i charitativní příchuť, neboť ještě před zahájením celého klání předali hráči a pořadatelé akce šek na 15 000,- Kč rodině ze Zlína, v níž patnáctiletý syn David a jeho Maminka  jsou upoutáni na invalidní vozík. Šek rodině předali pozvaní hosté, jmenovitě Billy Latif, Karel Jirátko, Michal Sum, Miloslav Regner a Jaroslav Novák.

Podobně jako v loňském roce se úvodního vhazování zhostil Billy Latif, který tak zahájil „nemilosrdnou“ hokejovou bitvu o Moravu. „Jsem rád, že mě opět pořadatelé oslovili a já mohl být  na této velmi příjemné akci společně se svými přáteli,“ liboval si bývalý skvělý spolujezdec.

Úvod zápasu opanoval domácí tým Moravy, když i díky dvěma trefám Romana Kresty vedl v první třetině již 3:1. „Co k tomu říct. Opět mám vedle sebe skvělé spoluhráče a zatím nám to spolu docela jde,“ pravil spokojeně Kresta. První přestávku vyplnila divácká soutěž ve střelbě na hokejovou branku, ve které se nejlépe vedlo týmu diváků, které si k sobě vylosoval pilot historických vozů a skvělý bavič Michal Sum. Protest proti výsledku soutěže ale vznesl Miloslav Regner. „Tato soutěž byla neregulerní, neboť za našich mladých let se hrálo vždy s rovnou čepelí na hokejkách. A to byl celý problém, proč se mi nepodařilo branku trefit,“ postěžoval si ředitel zlínské Barumky s šibalským úsměvem na tváři do mikrofonu. Jeho protest mu ovšem pořadatelé po dohodě s ostatními vedoucími týmů zamítli, takže se pokorně vrátil na střídačku týmu Moravy, kde dělal odborného poradce svému synu Janovi, jemuž přenechal pro letošek funkci trenéra.

Ve druhé třetině se síly na ledě vyrovnaly a tým Čech hrající v červených dresech dokázal do konce druhé třetiny srovnat skóre. Dalo se tedy očekávat, že zápas jistě nabídne ještě mnoho zajímavých momentů.

Druhou přestávku vyplnili rovněž divácké soutěže, když tentokráte na ledovou plochu vyjely hned čtyři závodní speciály zlínského INTERCUP – klubu rádiem řízených aut. Vylosovaní diváci pod odborným dohledem rallyových legend Jirátka, Suma, Nováka a Regnera si vyzkoušeli ovládání těchto vozů na ledě. I druhé divácké klání opět zvládl nejlépe tým Michala Suma, který vytyčenou trať projel jako první.

Ve třetí třetině pak byla k vidění opravdová hokejová bitva, přičemž na ledě se začalo lehce přiostřovat. S většinou trestných střílení, která byla dle pravidel nařízena místo vyloučení po faulu, si bravurně poradili oba gólmani. Ještě dvě minuty před koncem to tedy vypadalo, že se o vítězi duelu bude muset rozhodnout v samostatných nájezdech, ovšem po faulu na Pavla Prášila bylo nařízeno další trestné střílení, které Valašský soutěžák s bravurou proměnil. Na straně domácího týmu pak propukla obrovská radost.

S průběhem akce byl spokojený i její zakladatel a její hlavní organizátor Vladimír Barvík. „Pátý ročník máme úspěšně za sebou. I když to tak nevypadalo, o výsledek přece v zápase vůbec nešlo. Myslím si, že všichni se dobře pobavili, jezdci si zahráli docela pěkný hokej a navíc jsme pomohli i lidem, kteří to hodně potřebují a jejichž situace není vůbec jednoduchá. Teď se ještě připravíme na druhý plánovaný duel v Příbrami,“ připomenul připravovanou odvetu na území Čech zakladatel tohoto netradičního setkání jezdců rally Barvík.

Po roční pauze obul brusle a ve stejném složení jako loni naskočil do prvního útoku Luhačovický pilot Roman Kresta. „Pořadatelům se opět podařilo uspořádat parádní akci, která vyplnila naši závodní pauzu. Souboj to byl opravdu vyjímečně vyrovnaný ovšem chvílemi možná až příliš ostrý. Neočekával jsem vůbec, že by se mi po roční pauze mohlo takhle dařit. Poděkovat musím ale především svým spoluhráčům z útoku, se kterými jsem si docela porozuměl,“ pravil skromně autor dvou branek a jedné asistence Moravy Roman Kresta. „Navíc dobrý dojem z akce ještě podtrhla možnost udělat radost někomu potřebnému, což je jistě velmi pozitivní gesto nejen od pořadatelů, ale i od zúčastněných hráčů,“ připomenul Kresta předání finančního daru postižené rodině ze Zlína.

Podobný názor měl i premiant v řadách Rally Ice Tour liberecký Štěpán Vojtěch, který podpořil útočné řady týmu Čech. „Akce se mi velmi líbila. Hokej se hrál na docela slušné úrovni a na své si jistě přišli i diváci. Docela mě překvapilo, kolik se jich zde i přes poměrně chladné počasí sešlo. Rád se proto zúčastním, pokud mi to pracovní povinnosti dovolí, i druhého utkání v Příbrami,“ slibuje Vojtěch, jenž si v zápase stejně jako Kresta připsal dvě brankové trefy.

Po ukončení zápasu se celé dění přesunulo do místní restaurace, kde nejdříve proběhlo vyhlášení nejlepších hráčů, které si převzali za Moravu Roman Kresta a za Čechy pak skvěle chytající gólman Michal Hylán. Poté se již diskutovalo ve velmi přátelském duchu a vzduchem se nesla vůně jak jinak než pro Valašsko tradičního nápoje slivovice. Mluvilo se nejen o nadcházející sezóně, ale i o dalším připravovaném zápase, na který jste 2.března 2013 srdečně zváni do Příbrami.

V.Rally Ice Tour 2013 Zlín:  Morava – Čechy 8:7 (3:1, 1:3, 4:3)