Slovácko na Spartě: od možného úspěchu k debaklu

Přesný doklad toho, proč je Slovácko jen průměrným týmem naší nejvyšší soutěže a naopak, proč je Sparta jako obvykle jedním z hlavních aspirantů na titul. Efektivita při proměňování šancí, to je to, co oba týmy diametrálně odlišuje. A na úvod fotbalového jara to oba celky v utkání 17. kola Gambrinus ligy na pražské Letné předvedly přímo v krystalické podobě.

Slovácko hrálo v první půli určitě tak, jak si to hráči s trenérem Habancem v předzápasové přípravě nastínili. Důsledná obrana, velmi slušná kombinace ve středu hřiště a pokud možno vytvářet si brankové příležitosti. A že jich bylo. Sparta tahala v první půli až na stoprocentní tutovku, kdy běžel na Melichárka po „ideálním“ vybídnutí po trestuhodně nepovedené malé domů Reinberka Kadlec, za kratší konec provazu. Krásná byla třeba Kunclova rána, s níž měl potíže Vaclík. Došek pak hlavičkou nastřelil břevno branky zkoprnělého sparťanského golmana, kterého mohl ještě propálit Hlůpik. Těsně před půlí pak Došek zazdil další tisíciprocentní příležitost po krásné akci hostů.

Sparta je zkušený tým a i když Slovácko ve druhém poločase drželo ještě dlouhé minuty nerozhodný výsledek a Došek měl zblízka ještě jednu příležitost, nakonec se vrací do Uherského Hradiště s debaklem 0:4. Zápotočný, dvakrát Kadlec a pak ještě Bednář dali hostům během slabé čtvrthodinky lekci z produktivity. Dlužno říci, že u důležitých momentů byl střídající obr Kweuke, ač sám neskóroval, na tvrdém direktu pro hosty má právě on rozhodující podíl.