Návštěvu z Rady Evropy zajímalo vsetínské nádraží

VSETÍN - Místopředsedkyně Parlamentního shromáždění Rady Evropy Dana Váhalová navštívila Vsetín. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí vsetínské radnice Jana Čadová.

Dana Váhalová se při své návštěvě města Vsetína zajímala o stav vlakového nádraží a o možnosti jeho rekonstrukce,“ uvedla Čadová.

Dále si evropská úřednice v doprovodu místostarosty Petra Kořenka prohlédla vsetínskou základní školu a zajímalo ji, jak se daří ve vsetínskému školství integrovat žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

Starostka Iveta Táborská představila Váhalové spolupráci s družebními městy Vsetína, kterými jsou slovenská města Trenčianské Teplice a Stará Lubovňa, dále polská Bytom, rakouský Mödling a chorvatský Vrgorac a společně realizované projekty s možnostmi využívání prostředků fondů EU. „Místopředsedkyně Parlamentního shromáždění Rady Evropy chtěla také znát přínos spolupráce partnerských měst a možností studijních pobytů pro žáky a učitele,“ řekla Táborská

Rada Evropy je mezivládní organizace, která sdružuje v současné době 47 zemí. Členství je otevřené všem evropským zemím, které akceptují a zaručují právní stát, základní lidská práva a svobodu pro své občany. Mimo zaručení těchto práv a demokracie členové Rady Evropy dále spolupracují např. v oblastech kultury nebo vzdělávání.

Jedním z hlavních prvních úspěchů Rady Evropy bylo v roce v 1950 dojednání a uzavření Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, která je právním základem činnosti Evropského soudu pro lidská práva.

Československo vstoupilo do Rady Evropy roku 1991 a do konce roku 1992 ratifikovalo 22 mezinárodních smluv, sjednaných v rámci Rady Evropy, včetně většiny smluv lidskoprávních. Rada Evropy má od roku 1949, kdy baly založena sídlo ve Štrasburku, kde sídlí i její nejznámější instituce – Evropský soud pro lidská práva.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x