Lotyšský velvyslanec Sakranis. Baťa, lázně, strojírenské provozy

vlevo Alberts Sakranis ve Slováckých strojírnách (Foto: Zlin.cz)vlevo Alberts Sakranis ve Slováckých strojírnách (Foto: Zlin.cz)
vlevo Alberts Sakranis ve Slováckých strojírnách (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 15. 11. 2015 | Autor: Jan Čada

Zatímco jeho krajan Burkats v pátek coby nová posila zlínských hokejových beranů gólově klestil cestu svých nových spoluhráčů ze dna tabulky nejvyšší soutěže, odehrávala se i možná důležitější lotyšská mise ve Zlínském kraji.

Alberts Sakranis, velvyslanec Lotyšské republiky v České republice, měl cíle předem dané. Navštívil Zlín, Uherský Brod a Luhačovice.

"Hodně ho nadchlo například odborné učiliště uherskobrodských Slováckých strojíren, tam stejně jako výrobními provozy společnosti ho provedl generální ředitel Jiří Rosenfeld," popisoval cestu poslanec Jaroslav Holík, který stojí za pozváním lotyšského hosta.

Velvyslanec Sakranis pobyl také v sídle Zlínského kraje, projel se baťovským výtahem a ve Zlíně si prohlédl také historické expozice související s rozvojem firmy Baťa i cestami dvojice Hanzelka - Zikmund.

Návštěva diplomata, "v civilu" původně filologa, mimo jiné autora lotyšsko-litevského, či lotyšsko-polského slovníku, mířila i do největších moravských lázní Luhačovic.

"Sem se chce v budoucnu určitě vracet," konstatoval Holík.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam