AKTUALIZACE: Zlínská nemocnice hlásí první letošní miminko, jde o prvního občánka v kraji

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 1. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně ohlásila v pátek 1. ledna 2016 ráno příchod prvního letošního miminka na svět. Zároveň jde o prvního letošního občánka Zlínského kraje.

Prvním letošním dítětem narozeným ve zlínské porodnici je Eliška Orsavová. "Narodila se 1. ledna 2016 v 6.37 hodin mamince Haně Orsavové z Fryštáku. Eliška váží 3 020 gramů a měří 49 centimetrů," upřesnila mluvčí zlínské nemocnice Karla Havlíková. Dodala, že za celý uplynulý rok se ve zlínské porodnici uskutečnilo 2 368 porodů. O rok dříve tu evidovali 2 248 porodů.

Podle dostupných informací serveru Zlin.cz je Eliška také zároveň prvním letošním občánkem Zlínského kraje. První dítě přivítali první lednový den také v nemocnici ve Vsetíně. "V 10.38 hodin se mamince ze Vsetína narodila holčička Magdaléna Anna. Vážila 3 150 gramů," upřesnila mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

To na první miminko v Kroměříži, Valašském Meziříčí a Uherském Hradišti teprve čekají. "V Uherskohradišťské nemocnici se zatím první dítě roku 2016 nenarodilo. Zato včerejšek byl velmi plodný. Poslední den loňského roku se u nás narodilo celkem 11 dětí. A ještě jedno číslo - na Štědrý den to bylo sedm dětí," podotkla mluvčí hradišťské nemocnice Dana Lipovská.

Loni se prvním občánkem Zlínského kraje stal chlapec Vítek, kterého přivedla jeho maminka na svět ve valašskomeziříčské nemocnici ve 2.37 hodin.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam