Lupič odjel ze Starého Hrozenkova v autě na kradených značkách

Peugeot 4007 s registrační značkou BY287AR (Foto: Policie ČR)Peugeot 4007 s registrační značkou BY287AR (Foto: Policie ČR)
Peugeot 4007 s registrační značkou BY287AR (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 18. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

STARÝ HROZENKOV - Pátrání po pachateli sobotního loupežného přepadení směnárny ve Starém Hrozenkově pokračuje. Uherskohradišťským kriminalistům se podařilo zajistit záběry z kamerových systémů a už vědí, že lupič odjel v autě na kradených značkách, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Na záběrech z kamer je zachyceno vozidlo, se kterým se pachatel k místu činu v sobotu 16. ledna dopravil. Jedná se o Peugeot 4007 tmavé barvy s registrační značkou BY287AR. "Ve spolupráci se slovenskou policií bylo zjištěno, že tyto registrační značky byly odcizeny v noci z pátku na sobotu 16. ledna na Slovensku u obce Kotešová, okres Bytča. Vozidlo má litá kola, stříbrné hagusy a stříbrná zpětná zrcátka," upřesnila Šabatová.

Pachatel vstoupil do směnárny jako běžný zákazník. Přistoupil k přepážce a dotazoval se na směnu peněz. Poté vytáhl na ženu pistoli a požadoval peníze. Ta mu ze strachu o svůj život vydala 24 tisíc korun a 740 eur. Muž vzal peníze, na pult položil krabici obalenou alobalem a řekl, že je to bomba. Poté ze směnárny odjel autem typu SUV tmavé barvy směrem na Slovensko.

Vystrašená žena okamžitě vše oznámila na linku 158. Přivolaná policejní hlídka zajistila místo proti vstupu nepovolaných osob. K případu byl povolán policejní pyrotechnik, který bližším ohledáním krabice vyloučil jakékoliv nebezpečí. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.

Podle popisu se jedná o slovensky mluvícího muže do 50 let, sportovní postavy vysoké asi 180 centimetrů. Na sobě měl černou čepici, červeno-černou bundu a tmavé kalhoty. Ke směnárně přijel pravděpodobně z vnitrozemí.

"Žádáme širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli a uvedeném vozidle. Jakékoliv informace k tomuto případu nám mohou lidé sdělit na linku 158 případně na nejbližší policejní oddělení," dodala policejní mluvčí.

Fotogalerie

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam