Lupič odjel ze Starého Hrozenkova v autě na kradených značkách

Peugeot 4007 s registrační značkou BY287AR (Foto: Policie ČR)Peugeot 4007 s registrační značkou BY287AR (Foto: Policie ČR)
Peugeot 4007 s registrační značkou BY287AR (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 18. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

STARÝ HROZENKOV - Pátrání po pachateli sobotního loupežného přepadení směnárny ve Starém Hrozenkově pokračuje. Uherskohradišťským kriminalistům se podařilo zajistit záběry z kamerových systémů a už vědí, že lupič odjel v autě na kradených značkách, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Na záběrech z kamer je zachyceno vozidlo, se kterým se pachatel k místu činu v sobotu 16. ledna dopravil. Jedná se o Peugeot 4007 tmavé barvy s registrační značkou BY287AR. "Ve spolupráci se slovenskou policií bylo zjištěno, že tyto registrační značky byly odcizeny v noci z pátku na sobotu 16. ledna na Slovensku u obce Kotešová, okres Bytča. Vozidlo má litá kola, stříbrné hagusy a stříbrná zpětná zrcátka," upřesnila Šabatová.

Pachatel vstoupil do směnárny jako běžný zákazník. Přistoupil k přepážce a dotazoval se na směnu peněz. Poté vytáhl na ženu pistoli a požadoval peníze. Ta mu ze strachu o svůj život vydala 24 tisíc korun a 740 eur. Muž vzal peníze, na pult položil krabici obalenou alobalem a řekl, že je to bomba. Poté ze směnárny odjel autem typu SUV tmavé barvy směrem na Slovensko.

Vystrašená žena okamžitě vše oznámila na linku 158. Přivolaná policejní hlídka zajistila místo proti vstupu nepovolaných osob. K případu byl povolán policejní pyrotechnik, který bližším ohledáním krabice vyloučil jakékoliv nebezpečí. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.

Podle popisu se jedná o slovensky mluvícího muže do 50 let, sportovní postavy vysoké asi 180 centimetrů. Na sobě měl černou čepici, červeno-černou bundu a tmavé kalhoty. Ke směnárně přijel pravděpodobně z vnitrozemí.

"Žádáme širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli a uvedeném vozidle. Jakékoliv informace k tomuto případu nám mohou lidé sdělit na linku 158 případně na nejbližší policejní oddělení," dodala policejní mluvčí.

Fotogalerie

Komentáře


Nabídka práce

 1. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam